Pasaulyje

2021.10.22 14:41

Austrija ragina ES padėti Lietuvai statyti sieną: kodėl našta tenka tik lietuviams?

LRT.lt2021.10.22 14:41

Naujasis Austrijos kancleris Alexanderis Schallenbergas Europos Vadovų Tarybos (EVT) metu paragino Bendrijos šalis aktyviau paremti Lietuvą, kovoje su Aliaksandro Lukašenkos vykdoma „ciniška politika“, vykdant migrantų gabenimą į šalį, cituoja „Politico“.

A. Schallenbergas pasiūlė statyti sieną Lietuvos pasienyje, nepaisant to, kad „pats terminas skamba labai nemaloniai“.

Jis pridūrė, kad ES turėtų prisidėti prie jos statymo: „Kodėl šią naštą turi prisiimti tik Lietuvos mokesčių mokėtojai?“.

Apie sienos statybas pasienyje šiandien buvo prabilęs ir Lietuvos vadovas.

„Baltarusijos režimas šaiposi iš mūsų galimybių kovoti su migracijos krize. (...) Turime veikti ryžtingai, mums reikia veiksmų ir sprendimų, kad jie būtų priimti kuo greičiau“, – aiškino G. Nausėda.

Jis pridūrė, kad ES reikia „atnaujinti ir permąstyti migracijos ir prieglobsčio suteikimo politiką“.

„Tos taisyklės buvo priimtos prieš kelerius metus, esant kitokioms aplinkybėms, nes tuo metu tikrai vyko humanitarinė krizė, bet tai nebuvo savotišku ginklu prieš suverenias ES šalis. Turėtume kalbėti ir apie fizinę sieną, kuri yra reikalinga kaip trumpalaikė galimybė, kovoti su šia krize. Niekas nežino kas bus rytoj, gal pasienyje atsiras 3, 4, ar 5 tūkstančiai migrantų“, – prieš EVT susitikimą Briuselyje pridūrė Lietuvos prezidentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt