Pasaulyje

2021.10.22 15:55

Kinija dėl Taivano spaudė EP vadovą: ragino atsižvelgti į „klausimo rimtumą“

LRT.lt2021.10.22 15:55

Lietuvai ir kitoms Europos Sąjungos (ES) valstybėms užmezgant vis tvirtesnius ryšius su Taivanu, Kinija bandė spausti Europos Parlamento (EP) vadovą Davidą Sassoli, dėl Bendrijos sprendimo gilinti bendradarbiavimą su minėta sala, rašo „South China Morning Post“.

„Tikiuosi, kad atsižvelgsite į savo rolę ir priversite EP atsižvelgti į Taivano klausimo rimtumą ir jautrumą“, – laiške D. Sassoli rašė Kinijos ambasadorius ES Zhangas Mingas.

Laiškas, kuris buvo pasirašytas dar rugpjūčio 31 dieną, dar kartą buvo paviešintas šią savaitę, kuomet EP kone vienbalsiai balsavo dėl raporto, skirto gilinti bendradarbiavimą ir ekonominius santykius Taivanu.

Pekinas bet kokius tarptautinius bandymus pripažinti Taivano statusą, laiko „raudonosiomis linijomis“.

Laiške, su kuriuo susipažino „South China Morning Post“, teigiama, kad priimtas raportas „pažeistų vienos Kinijos principą“.

Europarlamentarė iš Vengrijos Katalin Cseh teigė, kad išsiųstas laiškas yra „dar vienas Kinijos bandymas palaužti demokratiją ir demokratinius procesus, o tai kelią susirūpinimą“.

Taivano pareigūnai ir verslo delegacija artimiausiu metu atvyksta į Čekiją, Slovakiją ir Lietuvą, kuri pastaruoju metu supykdė Kiniją dėl užmezgamų kontaktų su salos valstybe.

Pekinas nesenai atšaukė savo ambasadorių iš Lietuvos, o Lietuvos pasiuntinys Kinijoje taip pat grįžo į Vilnių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt