Pasaulyje

2021.10.22 13:46

Latvijos ir Baltarusijos sieną neteisėtai kirsti bandė 14 žmonių

BNS2021.10.22 13:46

Latvijos valstybės sienos apsaugos pareigūnai ketvirtadienį apgręžė 14 žmonių, mėginusių neteisėtai patekti į šalį per sieną su Baltarusija, penktadienį pranešė tarnybos atstovai.

Nuo rugpjūčio 10-osios pareigūnai užkirto kelią iš viso 1 839 žmonių mėginimui neteisėtai patekti į Latviją iš Baltarusijos.

Per pastarąją parą už neteisėtą sienos kirtimą nesulaikytas nė vienas žmogus.

Nuo rugpjūčio 11-osios, kai pasienyje su Baltarusija buvo įvesta ekstremalioji padėtis, sieną dėl humanitarinių priežasčių buvo leista kirsti 50 asmenų. Nuo metų pradžios sulaikyti 402 trečiųjų šalių piliečiai, neteisėtai kirtę valstybės sieną.

Labai padaugėjus neteisėtų bandymų kirsti Latvijos ir Baltarusijos sieną, vyriausybė nuo rugpjūčio 11-osios iki lapkričio 10-osios įvedė ekstremaliąją padėtį Ludzos, Kraslavos, Aukštutinės Dauguvos savivaldybėse ir Daugpilyje. Antradienį nuspręsta ekstremaliąją padėtį ten pratęsti trims mėnesiams.

Lietuvos pasienyje su Baltarusija per praėjusią parą apgręžti 57 migrantai, vienas neteisėtas migrantas įleistas dėl humanitarinių priežasčių.

Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

Latvijos valstybės sienos apsaugos tarnybos vadovas Guntis Pujatas penktadienį kalbėdamas Saeimos Gynybos, vidaus reikalų ir korupcijos prevencijos komitete sakė, kad neteisėtos migracijos spaudimas iš Baltarusijos pusės tebejuntamas.

Jis taip pat sakė, kad Baltarusija atvėrė naujus skrydžių maršrutus atvykti migrantams iš Vidurinių Rytų.

„Matome, kad apskritai spaudimas iš Baltarusijos pusės išlieka. Atidaryti nauji skrydžių maršrutai su Pakistanu Sirija, Iranu, taip pat vyksta tranzitiniai skrydžiai iš Turkijos“, – sakė G. Pujatas.

Vyriausybės sprendimas pratęsti ekstremaliąją padėtį keturiose savivaldybėse leis pasieniečiams ir kariams toliau įgyvendinti sienos apsaugos taktiką.

Seimos Gynybos, vidaus reikalų ir korupcijos prevencijos komitetas penktadienį pritarė vyriausybė sprendimui iki vasario 10-osios pratęsti Ludzos, Kraslavos, Aukštutinės Dauguvos savivaldybėse ir Daugpilyje paskelbtą ekstremaliąją padėtį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt