Pasaulyje

2021.10.22 13:03

Saakašvilis atsisako hospitalizavimo kalėjimo ligoninėje

BNS2021.10.22 13:03

Buvęs Sakartvelo prezidentas Michailas Saakašvilis tęsia kalėjime paskelbtą bado streiką ir atsisako hospitalizavimo kalėjimo ligoninėje, penktadienį pranešė jo advokatas Šota Tutberidzė.  

„Teisingumo ministro sprendimą dėl hospitalizavimo kalėjimo ligoninėje laikome neteisėtu, prieštaraujančiu anksčiau valdžios atstovų duotam pažadui, kad M. Saakašvilis bus hospitalizuotas mesto klinikoje. Michailas Saakašvilis apskritai nesvarsto hospitalizavimo kalėjimo ligoninėje galimybės“, – po susitikimo su eksprezidentu žurnalistams sakė advokatas.

Anot Š. Tutberidzės, M. Saakašvilio sveikatos būklė tokia, kokia ir turėtų būti 22-ą dieną badaujant.

Sakartvelo žiniasklaidos turima informacija, susitikti su eksprezidentu į Rustavio miesto kalėjimą atvyko jo gyvenimo draugė, Ukrainos parlamentarė Elyzaveta Jasko.

M. Saakašvilis, Vieningojo nacionalinio judėjimo (VNJ) įkūrėjas, 2004–2013 metais dirbęs prezidento poste, slapta sugrįžo į Sakartvelą prieš spalio 2-ąją vykusius vietos valdžios rinkimus, bet netrukus buvo suimtas ir įkalintas.

53 metų eksprezidentas 2018-aisiais Sakartvele buvo už akių nuteistas kalėti šešerius metus dėl įgaliojimų viršijimo. Jis tuos kaltinimus atmeta ir vadina juos politiškai motyvuotais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt