Pasaulyje

2021.10.22 11:50

Nausėda: niekas nežino, kas laukia rytoj, gal pasienyje sulauksime ir 5 tūkstančių migrantų

atnaujinta 13.08
LRT.lt2021.10.22 11:50

Europos Vadovų Tarybos (EVT) susitikime Briuselyje antrą dieną dalyvaujantis šalies prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad ES turėtų imtis ryžtingesnių veiksmų ir permąstyti migracijos ir prieglobsčio suteikimo politiką, atsižvelgiant į Baltarusijos vykdomą hibridinę ataką.

„Šį rytą kalbėsimės apie labai svarbų migracijos klausimą. Mes šiuo metu matome hibridinę ataką, vykdomą Baltarusijos režimo, kuri tampa vis agresyvesnė. Matome vizos suteikimų migrantams bandymus, matome, kad bendradarbiaujama su Rusija, siekiant naujų galimybių atsigabenti žmones iš Vidurinių Rytų“, – prieš EVT susitikimą sakė G. Nausėda.

Jis teigė, kad šiuo metu Bendrijai reikia imtis „labai aiškių veiksmų“.

„Negalime tik visą laiką kalbėti apie šią problemą. Mes turime pritaikyti savo teisines sistemas, Šengeno zonos kodą, kad būtume pasiruošę kovoti su šiuo iššūkiu, kuris organizuojamas Baltarusijos režimo“, – pridūrė Lietuvos prezidentas.

Šalies vadovas patikino, kad Minskas taip pat vykdo informacinę ataką.

„Baltarusijos režimas šaiposi iš mūsų galimybių kovoti su migracijos krize. (...) Turime veikti ryžtingai, mums reikia veiksmų ir sprendimų, kad jie būtų priimti kuo greičiau“, – aiškino G. Nausėda.

Jis pridūrė, kad ES reikia „atnaujinti ir permąstyti migracijos ir prieglobsčio suteikimo politiką“.

„Tos taisyklės buvo priimtos prieš kelerius metus, esant kitokioms aplinkybėms, nes tuo metu tikrai vyko humanitarinė krizė, bet tai nebuvo savotišku ginklu prieš suverenias ES šalis. Turėtume kalbėti ir apie fizinę sieną, kuri yra reikalinga kaip trumpalaikė galimybė, kovoti su šia krize. Niekas nežino kas bus rytoj, gal pasienyje atsiras 3, 4, ar 5 tūkstančiai migrantų“, – prieš EVT susitikimą Briuselyje pridūrė Lietuvos prezidentas.

G. Nausėda taip pat išreiškė „didžiulę pagarbą“ kadenciją baigiančiai Vokietijos kanclerei Angelai Merkel, nes ji „turbūt buvo šis stabilizuojantis veiksnys, kurio ypač reikia labai sudėtingomis aplinkybėmis“.

„Kritiniais momentais ji buvo ta ponia, kuri įsikišo ir padėjo mums rasti sprendimą. Aš labai vertinu Angelos veiklą ir linkiu jai kuo geriausios kloties ateityje“, – kalbėjo šalies prezidentas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt