Pasaulyje

2021.10.22 11:28

Lenkija „rado“ netikėtą užtarėją – ginče su ES paramą reiškia Baltarusijos režimas

LRT.lt2021.10.22 11:28

Baltarusijos URM vadovas Vladzimiras Makejus gana netikėtai išreiškė paramą Lenkijai jos priešpriešoje dėl teisės viršenybės su Europos Sąjunga (ES), rašo Baltarusijos valstybinė naujienų agentūra „BelTa“.

Baltarusijos URM vadovas Vladzimiras Makejus gana netikėtai išreiškė paramą Lenkijai, jos priešpriešoje dėl teisės viršenybės su Europos Sąjunga (ES), rašo Baltarusijos valstybinė naujienų agentūra „BelTa“.

Baltarusijos diplomatijos vadovas teigė, kad Lenkijos premjero Mateuszo Morawieckio žodžiai „dažnai sutampa su Aliaksandro Lukašenkos pasisakymais“.

V. Makejus teigė, kad Lenkija susiduria su „dvigubais standartais ES“.

„Tai aišku yra prieštaringi žodžiai, bet iš tiesų norėčiau visa širdimi palaikyti poną Morawieckį ir jo išreikštą nepasitenkinimą prieš „civilizacinį šmeižtą ir ekonomines priemones“. Kolegos iš Lenkijos demonstruoja labai tikslingą ir šiuo metu reikalingą stovėseną“, – kalbėjo Baltarusijos diplomatas.

„Konstitucinis pliuralizmas reiškia, kad tarp mūsų, mūsų šalių ir teisinių sistemų yra erdvės dialogui... Tačiau negali būti sutikimo duoti nurodymus ir įsakymus valstybėms. Tai ne Europos Sąjunga... Jei norime dirbti kartu, turime susitaikyti su šių skirtumų buvimu, turime juos priimti, turime gerbti vieni kitus“, – anksčiau kalbėjo Lenkijos premjeras M. Morawieckis.

Tai gana netikėta Baltarusijos pozicija, žinant tai, kad Lenkija pastaruoju metu su Baltijos šalimis konfliktuoja su Minsku ir kaltina jį vykdant hibridinę agresiją ir migrantų antplūdį į ES valstybes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt