Naujienų srautas

Pasaulyje2016.10.27 19:30

N. Murad: Sacharovo premija – IS „nusikalstamo nežmoniškumo pasmerkimas“

BNS 2016.10.27 19:30

Irakietė Nadia Murad, grupuotės „Islamo valstybė“ (IS) nelaisvėje daug mėnesių išbuvusi jezidų gynėja, ketvirtadienį Sacharovo žmogaus teisių premiją pavadino džihadistų vykdomo „nusikalstamo nežmoniškumo pasmerkimu“.

Europos Parlamentas šiemet šį prestižinį apdovanojimą paskyrė N.Murad ir jos bendražygei Lamia Haji Bashar už neįtikėtiną drąsą IS žiaurumų Sirijoje ir Irake akivaizdoje.

„Šis jezidų moterų ir jezidų žmonių kančių pripažinimas yra giliaprasmė žinia ISIS teroristinei grupuotei, kad jų nusikalstamas nežmoniškumas yra pasmerktas, o jų aukas apdovanoja laisvasis pasaulis“, – sakoma N. Murad pareiškime, kuriame vartojamas alternatyvus „Islamo valstybės“ akronimas.

N. Murad ir Y. L. Bashar džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ kovotojai pagrobė iš jų namų, šalia šiaurinio Irako Sindžaro miesto, ir mėnsių mėnesius kankino ir prievartavo.

Pabėgusios nuo džihadistų moterys tapo kovotojomis už kitų išgyvenusių jezidų teises.

23 metų N. Murad sakė, kad ji ir Y. L. Bashar priima šią Sacharovo premiją „tūkstančių pagrobtų jezidų moterų ir mergaičių, visų jezidų genocido aukų vardu“.

„Ši premija yra galinga demokratiškai išrinktų Europos atstovų žinia mūsų žmonėms, ypač tiems daugiau nei 6 700 moterų, mergaičių ir vaikų, kurie tapo ISIS vergovės ir prekybos žmonėmis aukomis, kad šis genocidas daugiau nepasikartotų“, – sakė ji.

„Mes ir toliau dirbsime, kad pasiektume, jog ISIS stotų prieš teisingumą dėl savo nusikaltimų prieš pažeidžiamas bendruomenes, ypač prieš moteris ir mergaites“, – kalbėjo N. Murad, pabrėždama, kad jos kreipėsi į JT Saugumo Tarybą, prašydamos, kad IS įvykdytus nusikaltimus nagrinėtų Tarptautinis Baudžiamasis Teismas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi