Pasaulyje

2021.10.22 10:46

Putinas teigia, kad Ukraina kelia grėsmę Rusijai – „kariniai pokyčiai jos teritorijoje jau vyksta“

LRT.lt, BNS2021.10.22 10:46

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas teigia, kad Ukrainos bendradarbiavimas su NATO kelia „grėsmę Maskvai“, rašo „Radio Free Europe/ Radio Liberty“.

„Formali narystė neegzistuoja, bet kariniai veiksmai teritorijoje jau vyksta“, – kalbėjo V. Putinas diskusijų forume Sočyje.

Pastaruoju metu santykiai tarp NATO ir Rusijos yra pašliję – Maskva paskelbė nutraukianti santykius su aljansu po to, kai šis išsiuntė 8 Rusijos diplomatus, kaltinamus šnipinėjimu.

NATO iki šiol susirūpinusi ne tik dėl Maskvos sukelto karo Rytų Ukrainoje, bet ir branduolinių ginklų vystymo, nuolatinių NATO oro erdvės pažeidimų.

„Tai tikrai kelia grėsmės Rusijai. Mes į tai atkreipėme dėmesį“, – sakė Rusijos vadovas, pridurdamas, kad JAV gynybos sekretoriaus Lloydo Austino vizitas į Ukrainą tik dar sustiprino šios šalies ambicijas tapti NATO nare.

Ukraina išreiškė norą prisijungti prie NATO, kad apsisaugotų nuo tolesnės Rusijos agresijos. Maskva perspėjo, kad Ukrainos narystė NATO pažeistų „raudonąsias linijas“.

„Mes smerkiame Krymo okupaciją ir raginame Rusiją sustabdyti karą [Ukrainos] rytuose, sustabdyti... destabilizaciją Juodojoje jūroje ir prie Ukrainos sienų, sustabdyti kibernetines atakas prieš JAV ir mūsų sąjungininkus bei partnerius“, – sakė Ll. Austinas spaudos konferencijoje, surengtoje po Kijeve įvykusių derybų su ukrainiečių gynybos ministru Andrijumi Taranu.

„Aiškiai sakykime, kad Rusija pradėjo šį karą, Rusija yra tas akmuo, trukdantis taikiai sureguliuoti [konfliktą]. Jie ėmė pažeidinėti Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenitetą“, – kalbėjo Ll. Austinas.

Ll. Austinas Kijeve dalyvavo diskusijose dėl dvišalio bendradarbiavimo gynybos srityje, remiantis rugsėjo pradžioje Vašingtone paskelbtu dvišalio gynybos ir politikos bendradarbiavimo planu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt