Pasaulyje

2021.10.21 23:40

Etiopijos aviacija vėl smogė taikiniui Tigrėjaus sukilėlių bastione

BNS2021.10.21 23:40

Etiopijos oro pajėgos ketvirtadienį smogė taikiniui netoli karo apimto Tigrėjaus regiono sostinės, pranešė vyriausybės atstovas.

Tokie antskrydžiai šią savaitę tęsiasi jau tris dienas iš eilės, nerimstant kautynėms, netrukus įžengsiančioms į antrus metus.

Nuo konflikto pradžios lapkritį žuvo jau tūkstančiai žmonių. Kare dalyvauja Tigrėjaus pajėgos, kadaise dominavusios federalinėje vyriausybėje, taip pat dabartinė vyriausybė, vadovaujama premjero Abiy Ahmedo, 2019 metų Nobelio taikos premijos laureato.

Nepaisant tarptautinė bendruomenės raginimų nutraukti ugnį ir grasinimų paskelbti Adis Abebai daugiau sankcijų, konflikto pabaigos šiuo metu nematyti.

Per naujus antskrydžius buvo smogta buvusiam karių ruošimo centrui netoli Mekelės miesto – Tigrėjaus sukilėlių tvirtovės, naujienų agentūrai AP pranešė vyriausybės atstovas Legesse Tulu. Jis nepatikslino, kiek smūgių buvo suduota.

Iškarto po atakų nebuvo pranešta, kad kas nors nukentėjo.

Trys Mekelės gyventojai pranešė, jog lėktuvui artėjant prie miesto buvo girdėti smarki priešlėktuvinė ugnis.

„Tiriame, kur buvo numesta bomba“, – AP sakė Tigrėjaus atstovas Nahusenay Belay. Jo duomenimis, praėjus valandai lėktuvas dar skriejo virš miesto.

Tigrėjaus pajėgų atstovas Getachew Reda tviteryje parašė, kad „mūsų priešlėktuvinės gynybos pajėgoms kol kas pavyksta apsaugoti mūsų žmones“, nors oro pajėgos tris kartus bandė smogti taikiniams.

Atskirame pareiškime, kurį išplatino su sukilėliais susijęs transliuotojas „Dimtsi Weyane“, Getachew Reda nurodė: „Sutrumpinsime šį karą ir padarysime tokias aviacijos atakas neįmanomas.“

Trečiadienį per oro antskrydį buvo smogta vienam iš Mekelės pramoninių kompleksų ir buvo sužeista mažiausiai 14 žmonių. Vyriausybė pranešė, kad taikinys buvo bendrovės „Mesfin Industrial Engineering“ patalpos, kur Tigrėajus pajėgos esą gamino ir taisė ginklus.

Nahusenay Belay paneigė, kad tas objektas yra karinės paskirties, tvirtindamas, kad jame gaminami civiliniai automobiliai ir traktoriai. Sukilėlių atstovas pridūrė kad per antskrydį taip pat buvo apgadinti du medicinos centrai.

Gyventojai pirmadienį pranešė, kad mieste buvo surengtos dar dvi aviacijos atakos. Teigiama, kad per viena iš jų žuvo trys vaikai.

Tigrėjuje tebėra išjungti ryšiai, todėl panašius teiginius sunku patikrinti. Regionui taip pat taikoma vyriausybės blokada, neleidžianti tiekti maisto produktų, vaistų ir degalų. Adis Abeba nuogąstauja, kad tokia parama gali būti naudinga sukilėliams.

Šioje teritorijoje antskrydžiai nebuvo rengiami nuo birželio. Per vėliausią tą mėnesį įvykdytą ataką Etiopijos kariai smogė judriai turgavietei Mekelės apylinkėse ir pražudė mažiausiai 64 žmones.

Po kelių dienų dramatiškai pasikeitus karo eigai Tigrėjaus pajėgos atkovojo didžiąją dalį regiono, o Etiopijos pajėgos pasitraukė. Vėliau Tigrėjaus pajėgos įžengė į kaimyninius Amharos ir Afaro regionus, o Adis Abeba paragino visus pajėgius piliečius griebtis ginklo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt