Pasaulyje

2021.10.21 16:54

Vokietijos partijos tikisi, kad Scholzo vadovaujama vyriausybė pradės darbą gruodį

atnaujinta 19.16
BNS2021.10.21 16:54

Trys partijos, besiderančios dėl Vokietijos naujos koalicinės vyriausybės, ketvirtadienį sakė siekiančios, kad naujas ministrų kabinetas, vadovaujamas finansų ministro socialdemokrato Olafo Scholzo, pradėtų darbą gruodžio 6-ąją prasidedančią savaitę.

„Grafikas yra ambicingas“, – sakė liberalios Laisvosios demokratų partijos (FDP) generalinis sekretorius Volkeris Wissingas, oficialių koalicinių derybų su socialdemokratais SPD ir žaliaisiais pradžioje.

„Vokietija turi kuo greičiau turėti stabilią vyriausybę“, – pridūrė jis.

Šios trys partijos, anksčiau niekada drauge nedirbusios Vokietijos federalinėje valdžioje, sakė norinčios, kad derybos dėl koalicijos būtų baigtos iki lapkričio pabaigos.

Tai leistų gruodžio pradžioje turėti vyriausybę, o Bundestago žemiesiems rūmams išrinkti O. Scholzą kancleriu „gruodžio 6-osios savaitę“, pareiškė V. Wissingas.

Anksčiau šios partijos siekė suformuoti vyriausybę iki Kalėdų, leisdamos suprasti, kad optimistiškai vertina galimybę pasiekti susitarimą, nors anksčiau niekada nebuvo partnerės.

Jeigu joms pasiseks tai padaryti anksčiau, kanclerei Angelai Merkel nepavyks pagerinti po Antrojo pasaulinio karo rekordiškai ilgai šalį valdžiusio Helmuto Kohlio rekordo.

Pati A. Merkel traukiasi po 16 metų valdžioje, tačiau toliau laikinai eina kanclerės pareigas, kol darbą pradės nauja vyriausybė.

Jos konservatorių aljanso CDU-CSU pasiektas rezultatas rugsėjo 26 dienos rinkimuose buvo blogiausias istorijoje, todėl jis jau ruošiasi darbui opozicijoje.

Tačiau CDU lyderis ir kandidatas į kanclerio postą Arminas Laschetas neseniai sakė, kad jo partija vis dar galvoja formuoti valdančiąją koaliciją, jeigu O. Scholzui tai nepasisektų.

Vis tik SPD, Žaliųjų partija ir FDP sako esą įsitikinusios, kad joms pavyks suformuoti, pasak jų, „pažangos koaliciją“.

Žaliųjų partijos generalinis sekretorius Michaelis Kellneris sakė, kad Vokietija gavo galimybę „naujai pradžiai pirmą kartą per 16 metų“.

Trijų šalių derybininkai dabar susiskirstys į 22 darbo grupes, kad susitartų dėl būsimo koalicinės sutarties pagrindo.

Jie vadovausis praėjusią savaitę pasiektu preliminariu susitarimu, kuriame išdėstyti pagrindiniai vyriausybės politikos prioritetai artimiausiems ketveriems metams.

Susitarime numatytos didelės investicijos į klimato apsaugą, infrastruktūrą ir švietimą, siekiant padėti didžiausiai Europos ekonomikai pasiruošti ekologiškesnei ir labiau suskaitmenintai ateičiai.

Jame taip pat yra pažadas laikytis Vokietijos skolinimosi ribų ir nedidinti mokesčių, tačiau lieka neaišku, iš ko bus finansuojami koalicijos planai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt