Pasaulyje

2016.10.27 13:07

Žlugo numatytas ES ir Kanados viršūnių susitikimas

ELTA2016.10.27 13:07

Paskutinę minutę žlugo ketvirtadienį numatytas Europos Sąjungos (ES) ir Kanados viršūnių susitikimas. Kanados vyriausybinė delegacija trečiadienio vakarą (vietos laiku) atšaukė savo kelionę į Briuselį, praneša agentūra dpa.

Ketvirtadienį ES ir Kanados viršūnių susitikime turėjo būti pasirašytas CETA susitarimas dėl laisvosios prekybos. Tačiau trečiadienio vakarą Kanados prekybos ministerijos atstovas pareiškė, kad ministras pirmininkas Justinas Trudeau į Briuselį nevyks. Planuojama prekybos sutartis tarp ES ir Kanados dar nebaigta, sakė atstovas. Tačiau vyriausybė esą ir toliau sieks, kad ji būtų pasirašyta.

Nuo antradienio vidudienio Belgijos vyriausybė derėjosi su regionų atstovais dėl pritarimo CETA. Šiai sutarčiai priešinasi Valonija, sostinės regionas Briuselis ir prancūzakalbė bendruomenė. Be jų pritarimo Belgijos vyriausybė negali sutarčiai pritarti. Nauji pokalbiai numatyti ketvirtadienį 10.00 val. Vidurio Europos vasaros laiku.

Be Belgijos pritarimo prekybos paktas su Kanada negali būti pasirašytas, nes jį turi patvirtinti visos 28 ES narės.

Atšaukus viršūnių susitikimą, CETA sutartis nelaikoma žlugusia. Jei Belgija pritars, prekybos paktas galės būti pasirašytas vėliau.