Pasaulyje

2021.10.21 12:33

Vokietijos gynybos ministrė pasisako už griežtesnius veiksmus Rusijos atžvilgiu

ELTA2021.10.21 12:33

Prieš NATO gynybos ministrų susitikimą Vokietijos gynybos ministrė Annegret Kramp-Karrenbauer pasisakė už griežtesnius veiksmus ginče su Rusija. Didėjant Rusijos keliamiems iššūkiams, Aljansas turi „labai aiškiai pareikšti“, kad yra pasirengęs ir karinėms priemonėms, ketvirtadienį Vokietijos radijui sakė ministrė. Niekam neturėtų „kilti mintis pulti NATO partneres“, pabrėžė ji.

A. Kramp-Karrenbauer atkreipė dėmesį į Rusijos vykdomus „oro erdvės pažeidimus virš Baltijos valstybių, taip pat dažnėjančius incidentus Juodosios jūros regione“. Tačiau kartu kadenciją baigianti gynybos ministrė akcentavo: „Mes visada kviečiame kalbėtis su Rusija“. Yra atitinkamų „forumų, kurie, mano nuomone, galėtų būti atgaivinti“, – kalbėjo ji.

Pirmadienį Rusija iki atskiro sprendimo uždarė savo nuolatinę atstovybę prie NATO bei NATO biurą Maskvoje. Rusija šį žingsnį žengė reaguodama į tai, kad NATO mėnesio pradžioje iš aštuonių Rusijos atstovybės prie NATO narių dėl įtarimų šnipinėjimu atėmė akreditacijas.

A. Kramp-Karrenbauer pasisakė ir už europiečių NATO šalių karinių pajėgumų stiprinimą. Per evakuacijos misiją Kabule europiečiai esą konstatavo, kad be JAV „jie yra ne tokie veiksnūs, kaip mes visi patys norėtume“.

Ketvirtadienį NATO gynybos ministrai Briuselyje renkasi į dviejų dienų susitikimą, kuriame, be kita ko, bus kalbama apie Rusiją bei chaotiško pasitraukimo iš Afganistano rugpjūtį pamokas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt