Pasaulyje

2021.10.21 07:56

Naujausia informacija. PSO skaičiuoja, kad per 16 mėnesių nuo COVID-19 mirė 115 tūkst. medikų

atnaujinta 21.03
ELTA, BNS2021.10.21 07:56

Remiantis Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) skaičiavimais, per pirmuosius 16 pandemijos mėnesių visame pasaulyje nuo COVID-19 galimai mirė apie 115 tūkst. medikų.

JT sveikatos agentūra dėl tokio skaičiaus nuo 2020 metų sausio iki šių metų gegužės daugiausiai kaltina prastai įranga aprūpintas įstaigas, ypač pandemijos pradžioje, ir prastą vakcinų paskirstymą besivystančiose šalyse.

Afrikoje nuo COVID-19 iki šiol paskiepyta vos 10 proc. medikų, o atitinkamas skaičius daugelyje turtingų šalių sudaro 80 proc.

PSO vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas ketvirtadienį kreipėsi į Didžiojo dvidešimtuko (G20) šalis ir paragino jas savo susitikimo Romoje spalio 30 d. metu imtis naujų priemonių, skirtų užtikrinti sąžiningesnį vakcinų paskirstymą.

PSO jau kelis mėnesius ragina neskiepyti žmonių papildoma vakcinos doze, išskyrus pačius pažeidžiamiausius žmones, kadangi milijonai žmonių skurdžiose šalyse vis dar laukia pirmosios skiepo dozės.

Tačiau šis kreipimasis daugiausiai ignoruojamas, teigė T. A. Ghebreyesusas.

PSO yra užsibrėžusi iki šių metų pabaigos kiekvienoje šalyje paskiepyti 40 proc. žmonių. Šiam tikslui pasiekti reikia 500 mln. vakcinos dozių, ar tokio kiekio, kurį įprastai galima pagaminti per maždaug 10 dienų.

Tačiau, anot PSO, didžioji dauguma šių dozių nukeliauja į turtingas šalis, kurios kaupia vakcinas savo skiepijimo sustiprinamąja doze kampanijoms.

Tad pasiekti minėtą tikslą gali būti sudėtinga, teigė T. A. Ghebreyesusas.

Atnaujinta 21.03

Izraelis nuo lapkričio vėl įsileis turistus

Izraelis po daugiau kaip pusantrų metų pertraukos lapkričio 1 d. atsivers turistams, tačiau taikant tam tikras sąlygas.

Dėl šio žingsnio ketvirtadienį susitarė premjeras Naftalis Bennettas, sveikatos apsaugos ministras Nitzanas Horowitzas ir turizmo ministras Yoelis Razvozovas, tačiau jam dar turės pritarti šalies vyriausybė.

Žmonės, pasiskiepiję dviem „Pfizer/BioNTech“ vakcinos dozėmis galės įvažiuoti į šalį, jei po antrosios dozės bus praėję mažiausiai septynios dienos, o po antrosios „Moderna“, „AstraZeneca“, „Sinovac“, „Sinopharm“ ar vienintelės reikalingos „Johnson & Johnson“ dozės – mažiausiai dvi savaitės.

Analogiškas laiko tarpas turės būti praėjęs ir gavus sustiprinamąją vakcinos dozę.

Žmonės, pasveikę nuo COVID-19, galės atvykti į šalį, jei bus gavę bent vieną Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) apribuotos vakcinos dozę. Pasveikusieji taip pat galės atvykti, jei po paskutinio teigiamo testo bus praėję mažiausiai 11 dienų.

Didesnėms žmonių grupėms bus taikomos specialios taisyklės ir jos, anot Izraelio, bus laikomos „kapsulėmis“, o tai reiškia, kad bendravimas galės vykti tik grupės ribose, teigiama premjero biuro paskelbtame pranešime.

Izraelis po pandemijos pradžios beveik visiškai užsidarė. Užsieniečiai į šalį buvo įleidžiami tik išskirtiniais atvejais.

Atnaujinta 21.00

Rusijoje nustatyti keli naujos koronaviruso atmainos atvejai

Rusijoje nustatyti keli atvejai naujos koronaviruso atmainos, kuri gali būti dar labiau užkrečiama nei dabar vyraujanti delta mutacija. Gali būti, kad AY.4.2 atmaina plačiai išplis, pranešė naujienų agentūra RIA, remdamasi Kamilu Chafizovu, valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos ekspertu.

Dėl to, anot jo, šiuo metu kasdien augantis naujų infekcijų skaičius Rusijoje gali didėti dar sparčiau. Galiausiai naujoji atmaina gali netgi pakeisti delta mutaciją. Tačiau šis procesas tikriausiai bus lėtas, kalbėjo mokslininkas.

Šeštadienį Rusijoje viršyta 1 000 kasdien fiksuojamų mirčių nuo COVID-19 riba.

Atnaujinta 20.56

Pasiskiepiję nuo COVID-19 senjorai Latvijoje kas mėnesį iki kovo galo gaus 20 eurų išmokas

Nuo lapkričio 1 dienos iki 2022-ųjų kovo 31-osios 60 metų ir vyresni Latvijos gyventojai, pasiskiepiję nuo COVID-19 ar gavę medikų išvadą, kad jiems būtina vakcinaciją atidėti, kas mėnesį gaus po 20 eurų išmoką.

Šį vyriausybės siūlymą skubos tvarka ketvirtadienį patvirtino Latvijos parlamentas.

Siūlymą palaikė 82 parlamentarai, vienas buvo prieš.

Tokiu sprendimu siekiama paskatinti vyresnio amžiaus žmones skiepytis nuo COVID-19 ir suteikti jiems pagalbą išaugus energijos kainoms.

Atnaujinta 16.03

Estijos vyriausybė patvirtino naujus suvaržymus dėl COVID-19

Estijos Vyriausybė ketvirtadienį priėmė du nutarimus, kuriuose išdėstyti antradienį priimti sprendimai dėl kovos su koronavirusu priemonių.

Pirmiausia Vyriausybė priėmė nutarimą, pagal kurį dalyvauti veiklose, kurios leidžiamos tik vykdant COVID pažymėjimų patikrą, nuo pirmadienio galės tik pilnai pasiskiepiję ar koronavirusine infekcija persirgę pilnamečiai asmenys.

Nepasiskiepijusių asmenų patekimas į kontroliuojamus renginius ribojamas, nes jiems esama labai didelės rizikos užsikrėsti koronavirusu, be to, užsikrėtę jie labiau platina virusą nei imunitetą turintys žmonės; tokiems žmonėms taip pat esama didesnės rizikos sirgti sunkesne ligos forma ir patekti į ligoninę. Dėl drastiškai išaugusio sergamumo padėtis Latvijos ligoninėse jau apibūdinama kaip kritinė.

Pakeitimai apima suaugusiųjų sportinę veiklą, treniruotes, jaunimo darbą, kursus, kvalifikacijos kėlimą ir tęstinį švietimą. Kvalifikacijos kėlimui ir su juo susijusiems egzaminams taikoma išimtis, pagal kurią asmenys, pradėję kvalifikacijos kėlimą, reikalingą riboto galiojimo kvalifikacijos liudijimui gauti, galės jį baigti. Išimtis padaryta atsižvelgiant į tai, kad tam tikrais atvejais riboto galiojimo kvalifikacijos liudijimas būtinas darbui.

Nepasiskiepiję ar COVID-19 nepersirgę asmenys nebegalės dalyvauti sporto varžybose, mėgėjiško sporto renginiuose, lankytis viešosiose pirtyse, SPA centruose, baseinuose, vandens pramogų centruose, konferencijose, teatruose, kino teatruose, koncertuose ir parodose, viešojo maitinimo įstaigose. Jie taip pat nebegalės dalyvauti viešuose susibūrimuose, vyksiančiuose uždarose patalpose ar ribotose lauko erdvėse.

Darbo santykiuose, kaip ir anksčiau, reikalavimo vaikščioti į darbą pagrindas bus darbdavio atliekama rizikų analizė.

Tuo pačiu nutarimu taip pat sugriežtinama kaukių dėvėjimo kontrolė. Prekybos ir paslaugų sektoriuose už šio reikalavimo vykdymo kontrolę atsakingi paslaugų teikėjai ir pardavėjai. Aptarnauti kaukės nedėvinti asmenį draudžiama. Siekiant apriboti viruso plitimą, tokiose patalpose būtina užtikrinti saugaus atstumo laikymąsi.

Nuo šiol įsigalioja reikalavimas dėvėti būtent apsauginę kaukę ir nebeleidžiama pridengti burnos ir nosies šaliku, apykakle ar kažkuo kitu. Šalyje toliau dominuoja užkrečiamesnė koronaviruso delta atmaina, ir tik kaukė gali veiksmingai apsaugoti nuo užsikrėtimo per burną ir nosį.

Primygtinai rekomenduojama dėvėti medicininę kaukę ar jai prilyginamą apsauginę kaukę, nes jos labai veiksmingai apsaugo nuo užsikrėtimo delta atmaina. Asmenys, negalintys dėvėti kaukės dėl medicininių priežasčių, turi turėti tai patvirtinančią pažymą iš gydytojo.

Netgi tuose renginiuose, kur lankytojai įleidžiami tik pateikus COVID pažymėjimą, pavyzdžiui, teatruose, kino teatruose ar koncentruose, tiek pasiskiepijusiems ar persirgusiems COVID-19 asmenims, tiek vyresniems nei 12 metų amžiaus vaikams primygtinai rekomenduojama dėvėti apsauginę kaukę.

Nauji apribojimai galios bent iki 2022 metų sausio 10-osios.

Antru nutarimu Vyriausybė pritarė saviizoliacijos ir testavimo mokyklose bei būreliuose tvarkos pakeitimams, kuriais siekiama veiksmingiau užkirsti kelią susidaryti infekcijos plitimo grandinėms tose įstaigose.

Atnaujinta tvarka galios visų bendrojo lavinimo ir profesinių mokyklų mokiniams, nepasiskiepijusiems nuo CIVID-19 ar nepersirgusiems šia liga. Pagal atnaujintą tvarką, jei įstaigoje nustatomas COVID-19 atvejis, artimą kontaktą su užsikrėtusiuoju turėję asmenys gavus šią informaciją turi likti namuose ir ne anksčiau, kaip ketvirtą dieną po turėto kontakto, atlikti molekulinį (PGR) testą.

Testas turi būti atliekamas viešuosiuose testavimo punktuose. Jei testo rezultatas neigiamas, moksleiviui leidžiama sugrįžti į mokyklą ar vėl lankyti būrelį. Eiti į kiną, teatrą, koncertą, muziejų, SPA centrą ar kavinę draudžiama dešimt dienų po kontakto su užsikrėtusiuoju COVID-19. Pasireiškus ligos simptomams moksleivis privalo likti namuose.

Antrasis Vyriausybės nutarimas įsigalios po moksleivių atostogų, nuo lapkričio 1-osios.

Atnaujinta 14.07

Latvijoje – rekordinis COVID-19 atvejų paros prieaugis, 23 pacientai mirė

Latvijoje per pastarąją parą atlikus 24 642 testus patvirtinti 2 935 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai – daugiausiai nuo pandemijos pradžios, taip pat mirė 23 anksčiau užsikrėtę žmonės, ketvirtadienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 2 599 naujus užsikrėtimo atvejus ir 24 pacientų mirtį.

Pastarųjų dviejų savaičių sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis paaugo iki 1463,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Šis rodiklis dabar yra didžiausias šalyje nuo pandemijos pradžios.

Tarp naujai užregistruotų užsikrėtusiųjų 2 265 yra nepasiskiepiję ar nebaigę vakcinavimo kurso.

Latvijoje iki šiol patvirtinti iš viso 194 256 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 2 967 užsikrėtusieji mirė.

Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos duomenimis, vakcinacijos kursą yra baigę 954 tūkst. asmenų – 50,7 proc. šalies gyventojų.

Rusijoje užfiksuoti nauji COVID-19 sergamumo ir mirštamumo antirekordai

Rusijoje per praėjusią parą nustatyti 36 339 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai ir mirė 1 036 anksčiau užsikrėtę žmonės, rodo ketvirtadienį paskelbti kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Abu rodikliai yra didžiausi Rusijoje nuo COVID-19 pandemijos pradžios.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 34 073 naujus COVID-19 atvejus ir mirusius 1 028 pacientus.

Maskvoje per pastarąją parą buvo patvirtinti 7 897 nauji COVID-19 atvejai, o Sankt Peterburge – 3 280. Be to, sostinėje mirė 73 anksčiau užsikrėtę žmonės, o Sankt Peterburge liga pareikalavo dar 68 pacientų gyvybių.

Sergamumas koronavirusu Rusijoje ėmė augti rugsėjo antroje pusėje, o spalį augimas dar labiau intensyvėjo. Nustatomų COVID-19 atvejų daugėja beveik visuose šalies regionuose.

Anksčiau šį mėnesį vicepremjerė Tatjana Golikova sakė, kad miršta daug COVID-19 pacientų, kurie nebuvo pasiskiepiję nuo koronavirusinės infekcijos.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje užregistruoti iš viso 8 131 164 COVID-19 atvejai, 227 389 užsikrėtę žmonės mirė. Persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 7 091 607 pacientai, iš jų 25 895 – per praėjusią parą.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį nurodė šalyje nuo spalio 30 dienos paskelbti vieną mokamų atostogų savaitę, siekiant sustabdyti greitą naujų COVID-19 atvejų skaičiaus augimą.

Anot prezidento, Rusijos protrūkio rimtumas susijęs su skiepijimo tempais, kurie, „deja“, lieka lėti.

Pastarosiomis savaitėmis epidemiologiniai rodikliai smarkiai išaugo dėl vangios skiepijimo kampanijos: šiuo metu visiškai imunizuoti yra tik 35 proc. Rusijos gyventojų, nors jiems siūlomos kelios vakcinos, įskaitant preparatą „Sputnik V“.

V. Putinas pareiškė esąs nustebęs, kiek daug rusų atsisako vakcinos, net jo „artimų draugų“ gretose.

„Tai keista. Žmonės, turintys gerą išsilavinimą, mokslinius laipsnius... Tiesiog nesuprantu, kas vyksta“, – stebėjosi valstybės vadovas.

Nepriklausomi ekspertai kaltina valdžios pareigūnus bandymais sumenkinti epidemijos mastą. Pagal platesnį su koronavirusu susijusių mirčių apibrėžimą Rusijoje tokių atvejų yra per 400 tūkst., rodo statistikos agentūros „Rosstat“ spalį paskelbti duomenys.

Maskvoje dėl COVID-19 uždaromos visos nebūtinos prekybos ir paslaugų vietos

Maskvos meras Sergejus Sobianinas ketvirtadienį nurodė nuo spalio 28 iki lapkričio 7 dienos Rusijos sostinėje uždaryti visas ne pirmo būtinumo paslaugas, kad būtų sustabdytas COVID-19 infekcijos plitimas, nes itin padaugėjo mirčių nuo koronaviruso.

„Šiuo laikotarpiu visų šių organizacijų darbas Maskvos miesto teritorijoje turi būti nutrauktas“, – sakoma S. Sobianino pareiškime, Rusijai ketvirtadienį pranešus apie rekordinį 1 036 mirčių skaičių per dieną.

Rusijoje ketvirtadienį taip pat užregistruoti 36 339 nauji užsikrėtimo COVID-19 atvejai.

Diena anksčiau prezidentas Vladimiras Putinas paskelbė nuo spalio 30 dienos visoje šalyje savaitę truksiančias mokamas atostogas.

S. Sobianinas sakė, kad visos ne pirmo būtinumo mažmeninės prekybos, sporto ir pramogų vietos turi būti uždarytos. Liks atidarytos tik parduotuvės, kuriose prekiaujama maistu, vaistais ir kitais būtiniausiais produktais.

Restoranai ir kavinės galės pardavinėti maistą išsinešimui, sakoma pranešime.

Bus uždrausti masiniai renginiai ir uždarytos mokyklos, o laisvos dienos sutaps su visuotinėmis moksleivių atostogomis.

Meras teigė, kad šios priemonės yra būtinos, nes „situacija Maskvoje toliau vystosi pagal blogiausią scenarijų“.

Anksčiau šią savaitę S. Sobianinas nurodė neskiepytiems vyresniems nei 60 metų Maskvos gyventojams dirbti iš namų ir paskelbė, kad nuo kito pirmadienio skiepai paslaugų sektoriaus darbuotojams bus privalomi.

Rusija yra labiausiai nuo pandemijos nukentėjusi Europos šalis, kuriai sunkiai sekasi suvaldyti mirtiną infekcijos bangą dėl menkų skiepijimo apimčių.

Atnaujinta 12.48

Lenkijoje – beveik 5,6 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, 46 pacientai mirė

Lenkijoje per praėjusią parą nustatyti 5 592 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai – daugiausiai nuo gegužės pradžios, taip pat mirė 46 anksčiau užsikrėtę žmonės, ketvirtadienį pranešė visuomeninis radijas, remdamasis šalies sveikatos apsaugos tarnybų informacija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 5 559 naujus COVID-19 atvejį ir 75 užsikrėtusių asmenų mirtį.

Ketvirtadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse gydomi 4 034 COVID-19 pacientai, iš kurių 333 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad 38 mln. gyventojų turinčioje šalyje nuo pandemijos pradžios patvirtinti iš viso 2 956 207 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, 76 300 užsikrėtusiųjų mirė.

Ministerija taip pat pranešė, kad nuo pandemijos pradžios Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 2 679 824 žmonės, iš jų 1 401 – per praėjusią parą.

Kaip skelbiama vyriausybės tinklalapyje, iki šiol šalyje bent vieną vakcinos dozę yra gavę 20,06 mln. gyventojų, o visą vakcinavimo kursą baigė per 19,77 mln. žmonių.

Britų sveikatos ministras: kol kas koronaviruso priemonės nebus grąžintos

Nepaisant augančio infekcijų skaičiaus, britų Vyriausybė kol kas neplanuoja Anglijoje grąžinti koronaviruso priemonių. Tai trečiadienį spaudos konferencijoje Londone pareiškė sveikatos ministras Sajidas Javidas.

Kartu ministras įspėjo, kad naujų susirgimų skaičius gal išaugti iki 100 000. Nepaisant to, „šiuo metu“ dar per anksti pateisinti liepą atšauktų koronaviruso priemonių Anglijoje grąžinimą, pabrėžė jis.

Britų vyriausybė yra parengusi vadinamąjį planą B, kuris numato privalomą kaukių dėvėjimą ar vakcinacijos prievolę dideliuose renginiuose.

Nepaisant medikų ir mokslininkų reikalavimų grąžinti priemones, lemiamas kriterijus – nepakeliamas spaudimas nacionalinei sveikatos sistemai (NHS) - dar nepasiektas, kalbėjo S. Javidas. Dabar esą būtina stiprinti pastangas paskiepyti kiek įmanoma daugiau žmonių. Šiuo metu britų vakcinacijos programa stringa pirmiausiai skiepijant jaunuolius ir vyresnius žmones trečiąja doze.

Tuo tarpu naujų infekcijų skaičius šalyje auga. Trečiadienį pranešta, kad registruoti 49 139 nauji susirgimai. Mirė 179 COVID-19 pacientai. Kasdien į ligoninę paguldoma beveik 1 000 ligonių. Naujų infekcijų skaičius per septynias dienas išaugo 17 proc., lyginant su ankstesniu laikotarpiu.

Atnaujinta 11.12

Estijoje – 1 506 nauji COVID-19 atvejai, mirė šeši žmonės

Estijoje per praėjusią parą atlikus 8 804 testus nustatyti 1 506 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė šeši anksčiau užsikrėtę žmonės, ketvirtadienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 1 347 naujus COVID-19 atvejus ir trijų pacientų mirtį.

Tarp naujai užregistruotų užsikrėtusiųjų 974 žmonės nėra pasiskiepiję arba baigę vakcinavimo kurso.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 1 167,06 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Ketvirtadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydomas 441 pacientas, iš jų 36 – intensyviosios terapijos skyriuose, įskaitant 17, kuriems reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje patvirtinti 177 287 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 1 444 užsikrėtusieji mirė, 156 437 – pasveiko.

Bent vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę Estijoje jau gavo 775 034 žmonės – 68,4 proc. suaugusių gyventojų. Visą vakcinavimo kursą baigė 731 826 gyventojai.

Atnaujinta 09.12

PSO: Europos regione suleista milijardas vakcinos dozių

Europos regione, pasak Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO), jau panaudota milijardas COVID-19 vakcinos dozių. „Tai puikus pasiekimas“, – trečiadienio vakarą pareiškė PSO vadovas Europos regionui Hansas Klugė.

Vadinasi, paskiepyta trečdalis regiono gyventojų. Tačiau, kad pandemija būtų suvaldyta, būtina didinti vakcinacijos lygį ir įveikti regioninius skirtumus, pabrėžė H. Klugė.

Anot jo, ir toliau išlieka tikslas paskiepyti 70 proc. gyventojų. PSO Europos regionui priskiria daugiau kaip 50 šalių, įskaitant Turkiją, Rusiją ir Ukrainą.

Atnaujinta 08.56

Ukrainoje – COVID-19 sergamumo ir mirštamumo antirekordai

Ukrainoje per pastarąją parą nustatyta 22 415 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų ir mirė 546 anksčiau užsikrėtę žmonės, ketvirtadienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Tiek sergamumo, tiek mirštamumo rodikliai yra didžiausi šalyje nuo koronaviruso pandemijos pradžios. Ankstesnis didžiausias paros mirštamumas buvo fiksuotas antradienį, kai buvo pranešta, jog COVID-19 pareikalavo 538 žmonių gyvybių. Patvirtintų koronavirusinės infekcijos atvejų didžiausias paros prieaugis fiksuotas balandžio pradžioje, kai per vieną dieną buvo nustatyta 20 341 naujas COVID-19 atvejis.

Trečiadienį buvo skelbta apie 18 913 naujų COVID-19 atvejų ir 495 pacientų mirtį.

Per praėjusią parą šalyje hospitalizuoti 4 892 COVID-19 pacientai, 8 036 šia infekcija persirgę žmonės pasveiko, nurodoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime platformoje „Telegram“.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje koronavirusinė infekcija nustatyta iš viso 2 701 600 žmonių, 62 389 užsikrėtusieji mirė, 2 352 835 – pasveiko.

Nuo vakcinavimo kampanijos pradžios šalyje viena vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepyta 8,37 mln. žmonių, o vakcinavimo kursą užbaigė daugiau kaip 6,74 mln. žmonių.

Atnaujinta 08.49

Melburnas atšaukia ilgiausią pasaulyje karantiną

Australijos Viktorijos valstija su sostine Melburnu naktį į penktadienį atšaukia ilgiausią pasaulyje karantiną, trukusį 262 dienas. Ribojimai švelninami, nes nuo koronaviruso visiškai paskiepyta 70 proc. gyventojų. Ministras pirmininkas Scottas Morrisonas ketvirtadienį patvirtino, kad regione rytinėje pakrantėje abi vakcinos dozes yra gavę 70,51 proc. vyresnių nei 16 metų amžiaus piliečių.

Tačiau ribojimai bus švelninami tik palaipsniui. „Australišku stiliumi žengiame atsargius, tačiau apgalvotus žingsnius, kad galėtume saugiai atsiverti ir likti atviri“, - kalbėjo S. Morrisonas.

Gyventojams vėl bus leidžiama savo namuose priimti 10 svečių – per karantiną nebuvo leidžiama nė vieno. Lauke galės susitikti iki 15 žmonių grupės. Atšaukiami ir naktiniai judėjimo ribojimai. Laikantis griežtų taisyklių, vėl galės atsidaryti restoranai, parduotuvės ir kirpyklos. Į klases galės grįžti dalis moksleivių.

Kaimyninė Naujoji Pietų Velso valstija su Sidnėjaus didmiesčiu griežtą karantiną po 106 dienų atšaukė prieš dešimt dienų. Čia jau visiškai paskiepyta 80 proc. suaugusių gyventojų.

Australija su 25 mln. gyventojų nuo krizės pradžios gyvena praktiškai užsidariusi nuo išorės pasaulio. Augant skiepijimo lygiui, vyriausybė greičiausiai lapkritį atidarys savo išorės sienas. Paskiepyti australai tada vėl galės vykti į užsienį. Kada į Australiją galės keliauti turistai, kol kas neaišku.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt