Pasaulyje

2016.10.27 00:02

Italiją sukrėtė 5,4 balo žemės drebėjimas

15min.lt, BNS2016.10.27 00:02

Trečiadienio vakarą centrinę Italiją sukrėtė stiprus 5,4 balo stiprumo žemės drebėjimas, kuris buvo jaučiamas ir sostinėje Romoje, rašo belfasttelegraph.co.uk.

Kol kas apie žemės drebėjimo padarinius ir aukas jokių žinių nėra.

„Reuters“ korespondentas Romoje patvirtino, kad smūgiai buvo jaučiami ir Italijos sostinės istorinėje dalyje, kurioje yra daug senų į paveldo sąrašą įtrauktų pastatų.

Italijos nacionalinis geofizikos institutas pranešė, kad 5,4 balo požeminių smūgių židinys buvo 9 km gylyje Mačeratos vietovėje centriniame Markės regione.

JAV Geologijos tarnyba nurodo, kad žemės drebėjimas užfiksuotas 66 kilometrų atstumu nuo Perudžos miesto.

„Jausmas gana bjaurus, turiu pripažinti. Bet ne daugiau. Atrodo, šįsyk be didesnių nuostolių – tik viena sena bažnyčia Umbrijoje sugriuvo“, – 15min sakė Romoje gyvenantis žurnalistas Paulius Jurkevičius.

Antras stiprus požeminis smūgis trečiadienį supurtė vidurio Italiją, įskaitant sostinę Romą, praėjus apie dviem valandoms po pirmojo. Viso miestelyje buvo sužeisti du žmonės, taip pat sugriauta arba apgadinta pastatų. Italijos nacionalinis geofizikos ir vulkanologijos institutas (INGV) antrąjį smūgį įvertino 5,9 balo.

„Panašu, kad šiąnakt ramiai nemiegosime...“, –  22.22 val. Lietuvos laiku sakė P. Jurkevičius.

JAV Geologijos tarnyba (USGS) nurodė, kad epicentras buvo netoli Viso miestelio, kuriame buvo sužeisti du žmonės, taip pat sugriauta arba apgadinta pastatų.

Žmonės klykė gatvėse, sutemus pajutę antrąjį smūgį.

„Žemės drebėjimas buvo labai smarkus, apokalipsinis, – naujienų agentūrai ANSA sakė Usitos miestelio meras Marco Rinaldis. – Žmonės šaukia gatvėje, o dabar likome be šviesos.“

Buvo gauta pranešimų apie du sužeistus žmones Viso apylinkėse, bet bent jau kol kas nežinoma, ar kas nors žuvo, sakė Italijos civilinės saugos vadovas Fabrizio Curcio.

Įgriuvo kai kurios senos bažnyčios, taip pat buvo apgadinta kitų pastatų, nors daugelis jų buvo teritorijose, evakuotose po rugpjūčio 24 dieną įvykusio žemės drebėjimo, sulyginusio su žeme dalį pastatų trijuose miestuose.

„Esame likę be elektros, laukiame gelbėtojų“, – sakė netoli epicentro esančios gyvenvietės Kastelsantandželo sul Nera meras Mauro Falcuccis.

„Nieko negalime įžiūrėti. Sunku, labai sunku“, – jis sakė televizijai „Sky TG24“.

Pasak M. Falcuccio, jo miestelyje taip pat buvo apgadinta pastatų, bet apie sužeistus arba žuvusius žmones pranešimų nebuvo. Meras pridūrė, kad padėtį sunkina tamsa ir smarkus lietus.

Rugpjūčio pabaigoje žemės drebėjimas buvo supurtęs Italijos vidurio regioną. Tuomet 6-6,2 balo stiprumo požeminiai smūgiai pareikalavo apie 300 žmonių aukų.

Apskaičiuota, kad ši stichinė nelaimė padarė 4 mlrd. eurų žalą, o 1,4 tūkst. žmonių tebegyvena laikinuose būstuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.