Pasaulyje

2016.10.26 21:57

Kandidatai į JAV prezidento postą ragina rinkėjus nepasitikėti apklausų duomenimis

JAV liko 13 dienų iki rinkimų, ir apklausos, kad Hillary Clinton persvarą prieš Donaldą Trumpą staigiai sumažėjo iki kelių procentų, bet abu ragina apklausomis netikėti.

D. Trumpas trečiadienio vakarą atidarė savo viešbutį Vašingtone prie pat Baltųjų rūmų, ir kritikai pareiškė, kad netikėtas atsitraukimas nuo agitacijos lemiamu kampanijos metu rodo, kad verslas jam lieka svarbiau už politiką. Bet iki tol ir respublikonų kandidatas, ir jo demokratų partijos varžovė aktyviai agitavo Floridoje – vienoje iš vos kelių valstijų, kur vyksta tikroji rinkimų kova.

D. Trumpas seniai kaltina apklausų rengėjus teikiant neteisingą informaciją, todėl žada, kad lapkričio 9-ąją laukia staigmena, panaši į BREXIT`ą. H. Clinton irgi ragina rėmėjus neatsipalaiduoti ir per anksti nepatikėti pergale.

„Jaučiuosi gerai, bet nieko nelaikau savaime suprantamu. Rinkimai bus taškas į tašką. Nekreipkite dėmesio į apklausas. Nebūkite tikri be pagrindo“, – teigė demokratų kandidatė į prezidento postą.

„Apklausose, kurios ką nors reiškia, apklausose, kurios metų metus buvo tikslios, mes pirmaujame dviem punktais šalies mastu. Taigi tik noriu pasakyti: stebiu apklausas, nes jos yra suktos sistemos dalis. Tai – suktos sistemos elementas, apie ją kalbu nuo tada, kai pradėjau kovą“, – savo nuomonę išreiškė respublikonų kandidatas.