Pasaulyje

2021.10.20 18:47

Parklando mokyklos šaulys pripažino kaltę dėl 17 žmonių nužudymo, atsiprašė

BNS2021.10.20 18:47

Nikolas Cruzas, buvęs Floridos Parklando vidurinės mokyklos moksleivis, kaltinamas 2018 metų vasario 14 dieną surengęs joje šaudynes, trečiadienį padarė kaltės pripažinimo pareiškimą dėl 17 žmonių nužudymo ir atsiprašė aukų artimųjų.

N. Cruzas, kuris dėvėjo mėlynus marškinius ir juodą liemenę, buvo užsidėjęs didelius akinius ir veido kaukę, atsakė „kaltas“, kai teisėja Elizabeth Scherer perskaitė kiekvieną kaltinimą.

N. Cruzas, kuriam tuo metu buvo 19 metų, ginkluotas legaliai įsigytu šautuvu AR-15, atėjo į Marjory Stoneman Douglas mokyklą Parklande, kur anksčiau pats mokėsi, ir nužudė 17 moksleivių ir darbuotojų. Dar 17 žmonių buvo sužaloti.

„Labai atsiprašau už tai, ką padariau, ir turiu su tuo gyventi kiekvieną dieną“, – N. Cruzas sakė padaręs kaltės pripažinimo pareiškimą dėl 17 tyčinio nužudymo ir 17 pasikėsinimo nužudyti atvejų.

„Man tai sukelia košmarus“, – sakė jis.

Toliau N. Cruzas, kuriam dabar yra 23 metai, stos prieš prisiekusiųjų žiuri. Prokurorai pareiškė sieksiantys jam mirties bausmės.

Per Valentino dieną surengtos šaudynės buvo daugiausiai aukų pareikalavusi ataka JAV mokykloje nuo 2012 metų žudynių Sendi Huko pradinėje mokykloje Niutauno mieste Konektikuto valstijoje, per kurias buvo nušauti 20 vaikų ir šeši suaugusieji.

Parklando mokyklos šaudynės pribloškė šalį ir paskatino imtis naujų pastangų griežtinti ginklų kontrolę, inicijuotas pačių Marjory Stoneman Douglas mokyklos mokyklos mokinių, nors poliarizuotas JAV Kongresas dar neįvykdė reikšmingos ginklų reformos.

N. Cruzas įsigijo savo ginklą legaliai, nors buvo įtrauktas į vietos registrą kaip turintis psichinės sveikatos problemų.

2018 metų kovo 13 dieną, kai N. Cruzas stojo prieš teismą, jis padarė kaltės nepripažinimo pareiškimą, prokurorams pareiškus, kad šioje byloje sieks mirties bausmės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt