Pasaulyje

2021.10.20 15:16

Rusijos gynybos ministras Šoigu: NATO didina kovinį potencialą prie Rusijos ir Baltarusijos sienų

BNS2021.10.20 15:16

NATO stiprina savo karinę infrastruktūrą prie pat Rusijos ir Baltarusijos sąjunginės valstybės sienų, yra susiklosčiusi sudėtinga karinė politinė padėtis, trečiadienį pareiškė rusų gynybos ministras Sergejus Šoigu.

„Didinamos priešakinės NATO bloko pajėgos prie Rusijos ir Baltarusijos sąjunginės valstybės sienų, tobulinama jo karinė infrastruktūra, kaupiamos ginkluotės, karinės technikos ir materialinių priemonių atsargos, repetuojamos pajėgų permetimo priemonės“, – sakė S. Šoigu bendroje Rusijos ir Baltarusijos gynybos ministerijų kolegijoje.

„Į Lenkiją ir Pabaltijo valstybes permestos JAV sausumos pajėgų šarvuotoji brigada ir keturios tarptautinės bataliono taktinės grupės. Suformuoti Aljanso koalicinių divizijų štabai Rumunijoje, Lenkijoje ir Latvijoje. Didinama uostų ir aerodromų infrastruktūrų talpa“, – sakė S. Šoigu.

Jo vertinimu, „NATO greitojo reagavimo pajėgų narių skaičius išaugo praktiškai dvigubai – nuo 25 iki 40 tūkst. karių“.

„Rumunijoje ir Lenkijoje Vašingtonas dislokuoja priešraketinius kompleksus „Aegis Ashore“. Tuo pačiu jų paleidimo įrenginių universalumas [taip pat] sudaro sąlygas... naudoti sparnuotąsias raketas „Tomahawk“ ir perspektyvias, Pentagono kuriamas smogiamąsias priemones“, – pažymėjo rusų gynybos ministras.

Jis akcentavo, kad nepaisant pandemijos svarbu susitikti su baltarusių kolegomis ne virtualiai, nes karinė politinė padėtis yra sudėtinga.

„Šiandien mes aptarsime aktualius mūsų gynybos žinybų bendravimo klausimus. Nevirtualus posėdis, nepaisant besitęsiančios pandemijos, akcentuoja mūsų susitikimų svarbą sunkios karinės politinės padėties sąlygomis“, – sakė S. Šoigu.

NATO pažymi, kad Aljanso pajėgų stiprinimas prie bloko rytinių sienų visų pirma susijęs su didėjančiomis Maskvos karinėmis ambicijomis ir agresija prieš regiono šalis – Sakartvelą ir Ukrainą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt