Pasaulyje

2021.10.20 14:32

Lietuva įteikė notą Baltarusijai dėl pasikartojančių valstybės sienos pažeidimo atvejų

LRT.lt2021.10.20 14:32

Spalio 20 dieną Lietuvos užsienio reikalų ministerija (URM) iškvietė Baltarusijos ambasados Lietuvoje atstovą, kuriam įteikė diplomatinę notą, reikšdama griežtą protestą dėl pasikartojančių Lietuvos valstybės sienos pažeidimo atvejų, skelbiama URM pranešime žiniasklaidai.

Nota įteikta dėl spalio 18 dieną Valstybės sienos apsaugos tarnybos Varėnos pasienio rinktinės Druskininkų pasienio užkardos veikimo teritorijoje, Druskininkų savivaldybėje, užfiksuoto Lietuvos valstybės sienos pažeidimo, kuomet Baltarusijos pasienio tarnybos pareigūnas priėjo prie Lietuvos valstybės sieną žyminčio valstybės sienos ženklo Nr. 0133.

URM reikalauja, kad Baltarusija kuo skubiau pateiktų paaiškinimą dėl įvykusio incidento ir imtųsi visų būtinų priemonių, kad ateityje tokie incidentai nepasikartotų.

Susitikimo metu taip pat buvo pasmerkti Baltarusijos režimo veiksmai dėl organizuoto neteisėtos migracijos srauto iš Baltarusijos teritorijos, besitęsiančių represijų prieš pilietinę visuomenę bei išsakytas raginimas paleisti visus politinius kalinius ir kitus neteisėtai suimtus žmones.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt