Pasaulyje

2021.10.20 14:01

Landsbergis: Graikijoje sulaikytas Sausio 13-osios byloje nuteistas Ukrainos pilietis

atnaujinta 17.29
Saulius Jakučionis, BNS, LRT.lt2021.10.20 14:01

Graikijos pareigūnai sulaikė Sausio 13-osios byloje nuteistą Ukrainos pilietį Aleksandrą Radkevičių, BNS trečiadienį patvirtino užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

„Sulaikytas A. Radkevičius, tokią informaciją mums patvirtino Lietuvos ambasadorius Atėnuose, gavęs informaciją iš Graikijos policijos“, – sakė ministras.

Pasak jo, informacija perduota tikrinti Lietuvos prokuratūrai ir policijai.

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla BNS sakė, kad A. Radkevičius Graikijoje buvo sulaikytas dar rugsėjo viduryje, tačiau šios šalies pareigūnams nurodžius kiek kitokią nuteistojo pavardę, kurį laiką dar aiškintasi tikroji asmens tapatybė.

„Dabar jau turime patvirtintą tapatybę“, – teigė policijos vadovas.

Pasak jo, Graikijos teismas dar turi apsispręsti dėl A. Radkevičiaus ekstradicijos.

Graikijoje sulaikytas A. Radkevičius – per Sausio įvykius tanką vairavęs leitenantas

Graikijoje sulaikytas Ukrainos pilietis 53 metų Aleksandras Radkevičius Sausio 13-osios byloje buvo nuteistas ketverių metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad vairavo tanką, dalyvavusį įvykiuose prie Spaudos rūmų, skelbia 15min.lt.

Pasak portalo, ši Vilniaus apygardos teismo skirta bausmė – viena švelniausių iš skirtų šioje byloje, o tokios pat bausmės sulaukė ir dar du šio tanko ekipažo dalyviai. Jas galioti paliko ir Apeliacinis teismas.

Bylos duomenimis, 22 metų mechanikas-vairuotojas, pulko kuopos vado pavaduotojas ginkluotei leitenantas A. Radkevičius Sausio įvykių metu vairavo 511 numeriu pažymėtą tanką – jis Rinktinės ir Žalgirio gatvių sankryžoje išvažiavo į priešingą eismo juostą ir apvertė sunkvežimį. Dėl šio įvykio sunkiai nukentėjo panevėžietis krovininio automobilio vairuotojas.

Liudininkų teigimu, tankas važinėjo dideliu greičiu per gatvės skiriamąją juostą ir vaikė ginti Spaudos rūmus susirinkusius žmones. Dėl šios avarijos tankas 511 prie Spaudos rūmų atvažiavo paskutinis iš kolonos. A. Radkevičiaus gynėjai tikino, kad tankas nepaleido nė vieno šūvio ir nesužalojo civilių.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

Sovietai jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies nepriklausomybę.

Sausio 13-osios byloje nuosprendis paskelbtas 67 kaltinamiesiems, jie nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis.

Didžioji dalis kaltinamųjų byloje nuteisti už akių, nes Rusija ir Baltarusija atsisakė juos išduoti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt