Pasaulyje

2021.10.20 13:53

Kremlius: Putinas į COP26 klimato konferenciją nevyks

BNS2021.10.20 13:53

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nevyks į šio mėnesio pabaigoje prasidėsiančią svarbią Jungtinių Tautų konferenciją klimato kaitos klausimais, trečiadienį pranešė Kremlius.

„Deja, Putinas į Glazgą neskris“, – žurnalistams sakė Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas

Vis dėlto jis pažymėjo, kad pastangos išspręsti pasaulinę klimato krizę yra vienas iš Rusijos politikos prioritetų.

Pasaulio lyderiai rinksis Škotijos mieste Glazge į spalio 31-ąją prasidėsiantį ir lapkričio 12-ąją pasibaigsiančią konferenciją COP26, vadinamą žmonijos „geriausia paskutine galimybe“ susitarti dėl priemonių, turinčių suvaldyti potencialiai niokojančius klimato pokyčius.

Rusija pagal išmetamų šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) kiekį šiuo metu yra ketvirta pasaulyje. Kritikai sako, kad šalis daro toli gražu nepakankamai ekologinei krizei spręsti.

D. Peskovas sakė, kad Rusijai konferencijoje bus atstovaujama, bet pridūrė, kad išsamesnių detalių bus paskelbta vėliau.

COP26 bus didžiausia klimato kaitos klausimams skirta konferencija nuo 2015 metais vykusių istorinių derybų Paryžiuje. Ji laikoma itin svarbiu renginiu, galinčiu padėti sumažinti atmosferos taršą ŠESD ir sulėtinti pasaulio klimato šiltėjimą.

Praeitą savaitę V. Putinas pareiškė, kad Rusija, viena daugiausiai naftos ir dujų išgaunančių šalių, sieks iki 2060 metų tapti klimatui neutrali.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt