Pasaulyje

2021.10.20 12:49

Šimonytė po susitikimo su Duda: vykdysime įsipareigojimą saugoti rytinę ES sieną

LRT.lt2021.10.20 12:49

Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė Vilniuje susitiko su Lenkijos prezidentu Andrzejumi Duda. Lietuvos premjerė pasidžiaugė, kad susitikimas vyksta minint Lietuvos ir Lenkijos Tarpusavio įžado akto 230-iąsias metines, o Lenkija ir Lietuva vis dažniau kartu pažymi abiem tautoms svarbias istorines datas, skelbiama Vyriausybės pranešime žiniasklaidai.

„Šiandien vyksta intensyvus bendradarbiavimas ne tik tarp mūsų vyriausybių, bet ir žmonių. Lenkija yra mūsų strateginė partnerė, reikšmingai prisidedanti prie ekonominio bei energetinio saugumo stiprinimo mūsų regione“, – pažymėjo Lietuvos premjerė.

Ministrė Pirmininkė padėkojo Lenkijos prezidentui už pagalbą kovojant su tebesitęsiančia prie mūsų sienų hibridine ataka ir už puikų pasienio tarnybų bei kitų institucijų bendradarbiavimą sprendžiant prie Europos Sąjungos (ES) išorės sienos kylančius iššūkius.

„Turime įsipareigojimą saugoti ES rytinę sieną ir šį įsipareigojimą vykdysime“, – pabrėžė I. Šimonytė.

Lietuvos premjerė ir Lenkijos prezidentas aptarė šalių bendradarbiavimo gynybos ir saugumo srityje svarbą bei šalių bendradarbiavimą ES.

Susitikime didelis dėmesys skirtas strateginių infrastruktūros projektų (elektros tinklų sinchronizacijos, dujų jungčių, Rail Baltica, Via Baltica, Via Carpathia) įgyvendinimui.

Lenkijos vadovas A. Duda Vilniuje lankosi minint Abiejų Tautų Respublikos Gegužės 3-iosios Konstitucijos ir Tarpusavio įžado akto 230-iąsias metines.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt