Pasaulyje

2021.10.20 10:10

ES palaiko Lietuvos poziciją dėl Taivano: Bendrija turi atkreipti dėmesį į Kinijos gąsdinimus

LRT.lt2021.10.20 10:10

Europos Sąjunga (ES) ruošiasi toliau gilinti santykius su Taivanu ir skelbė palaikanti Lietuvos poziciją diplomatinio konflikto su Kinija fone, rašo focustaiwan.tw.

Europos Komisijos (EK) viceprezidentė Margrethe Vestager teigė, kad Kinijos karinis aktyvumas Taivano sąsiauryje kelią nerimo ir Senojo žemyno saugumui.

„Šis galios rodymas gali turėti tiesioginės įtakos Europos saugumui ir klestėjimui“, – antradienį EP kalbėjo EK viceprezidentė.

Ji pridūrė, kad Bendrija yra pagrindinis Taivano užsienio investuotojas, o 2020 metais Taivano investicijos į ES padvigubėjo.

„Kuomet ES plės santykius su Taivanu, Bendrija turi atkreipti dėmesį į Kinijos bandymus gąsdinti Taivano partnerius“, – kalbėjo M. Vestager.

„Lietuva ir kitos valstybės priverstos imtis sprendimų, kurios Kinija neva laiko įžeidžiančiais“, – aiškino EK viceprezidentė M. Vestager.

Lietuva patiria Kinijos spaudimą dėl to, kad Vilniuje akreditavo Taivaniečių diplomatinę atstovybę. Pekinas teigia, kad tai pažeidžia „vienos Kinijos“ principą, nors Lietuva tai neigia.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt