Pasaulyje

2021.10.20 08:03

Lenkija pasiuntė į pasienį su Baltarusija 6 tūkst. karių migrantų srautui sustabdyti

BNS2021.10.20 08:03

Lenkija prie sienos su Baltarusija dislokavo 6 tūkst. karių migrantų srautui sustabdyti, antradienį pranešė gynybos ministras Mariuszas Blaszczakas.

Nuo vasaros tūkstančiai migrantų, daugiausia iš Vidurinių Rytų, kirto ar bandė kirsti Lietuvos, Latvijos ir Lenkijos sienas iš Baltarusijos.

Europos Sąjunga kaltina Baltarusijos režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija keršijant už bloko sankcijas Minskui dėl represijų prieš opoziciją.

„Beveik 6 tūkst. karių iš 16-osios, 18-osios ir 12-osios divizijų atlieka tarnybą Lenkijos pasienyje su Baltarusija“, – parašė gynybos ministras socialiniame tinkle „Twitter“.

„Kariai padeda pasieniečiams saugodami valstybės sieną ir neleisdami jos neteisėtai kirsti“, – rašė jis.

Lenkų pasieniečiai kasdien praneša apie šimtus bandymų neteisėtai kirti valstybės sieną ir kaltina baltarusių pasieniečius, kad šie padeda migrantams patekti į Lenkijos teritoriją.

Vyriausybė dėl migrantų antplūdžio paskelbė pasienyje ekstremaliąją padėtį. Pagal jos sąlygas pasienio rajone draudžiama būti ten negyvenantiems žmonėms, įskaitant žurnalistus ir humanitarinės pagalbos darbuotojus.

Taip pat planuojama pasienyje pastatyti nuolatinę tvorą su judesio detektoriais.

Pagalbos organizacijos kritikavo griežtą vyriausybės politiką, ypač migrantų atstūmimo praktiką, ir įspėjo apie augantį pavojų pažeidžiamiems migrantams mirtinai sušalti, kai jie bandys kirsti sieną miškais spiginant šalčiui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt