Naujienų srautas

Pasaulyje2015.09.08 13:45

Kas valdo Šiaurės Korėjos vadovą Kim Jong Uną?

15min.lt 2015.09.08 13:45

Kol Pchenjano propagandos mašina be perstojo platina nuotraukas ir vaizdo įrašus, kuriuose Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pozuoja su ginklais, sako karingas kalbas ir deda visas pastangas sukurti savo, kaip vienvaldžio lyderio autoritetą, aiškėja, kad iš tiesų jaunasis korėjietis nėra toks nepriklausomas.

Kol Pchenjano propagandos mašina be perstojo platina nuotraukas ir vaizdo įrašus, kuriuose Šiaurės Korėjos lyderis Kim Jong Unas pozuoja su ginklais, sako karingas kalbas ir deda visas pastangas sukurti savo, kaip vienvaldžio lyderio autoritetą, aiškėja, kad iš tiesų jaunasis korėjietis nėra toks nepriklausomas.

Analitikai iškart po Kim Jong Ilo mirties prognozavo, kad buvusio vadovo jauniausiąjį sūnų Kim Jong Uną paskelbus šalies lyderiu, realiai valdžios svertai bus ne jo, o vienintelės Kim Jong Ilo sesers ir jos vyro rankose. Dabar šios prognozės pildosi, rašo „The Telegraph“.

Šalia Kim Jong Ulo pastaruoju metu vis dažniau pastebima jo teta – Kim Jong Ilo sesuo – Kim Kyong Hui ir jos vyras Jang Song Thaekas. Abu jie buvo artimi dabartinio Šiaurės Korėjos lyderio tėvo partneriai ir šiam dar gyvam būnant ėjo svarbias pareigas valstybėje. Be to, teigta, kad būtent jiems Kim Jong Ilas buvo pavedęs mokyti savo jauniausią sūnų. Dabar Kim Jong Uno teta ir dėdė yra sulaukę 66 m. amžiaus ir vis dažniau pastebimi šalies lyderio pašonėje.

Praėjusį savaitgalį Kim Jong Uno teta ir dėdė sėdėjo šalia sūnėno Darbininkų partijos Centrinio komiteto posėdyje, po kurio Šiaurės Korėjos lyderis pareiškė, kad branduolinis arsenalas yra „tautos gyvybė“, kurios Pchenjanas neiškeis į jokius pinigus.

Kim Jong Uno teta Kim Kyong Hui režimo platinamose oficialiose nuotraukose dažniausiai būna vienintelė moteris tarp gausybės uniformuotų vyriškių. Oficialiai ji užima prestižinėmis laikomas Darbininkų partijos Organizacijos ir vadovavimo komiteto pirmininkės pareigas. Jos vyras Jang Song Thaekas, anksčiau buvęs artimiausias Kim Jong Ilo patikėtinis, dabar užima Nacionalinės gynybos komisijos viceprezidento pareigas. Taip pat jis yra pagrindinis ryšininkas santykiuose su Kinija.

Neoficialiai ši pora iki šiol svarbiausias pareigas vykdo augindami Kim Jong Uno autoritetą ir padėdami jam tapti karingu, galingu vadovu, rašo „The Telegraph“.

Šiaurės Korėja nuo seno valdoma šeimos principu, todėl Kim Il Sungo dukra nuolat priklausė šalies politiniam elitui. Nuo 2003 m. ji trumpai buvo dingusi iš viešosios erdvės, tačiau 2010 m. grįžo dar tvirtesnė ir tuoj pat buvo paskelbta keturių žvaigždučių generole.

Nuo to laiko Kim Kyong Hui ir jos vyras Jang Song Thaekas nuolat pastebimi oficialioje šalies lyderio palydoje. Tai įrodo, kad ši pora neabejotinai priklauso pačių svarbiausių asmenų Šiaurės Korėjoje grupelei.

Vienoje nuotraukoje užfiksuota, kaip jiedu stovi iškart už buvusio šalies vadovo Kim Jong Ilo šiam važiuojant liftu viename iš Pchenjano prekybos centrų. Vakarų žiniasklaida šią nuotrauką praminė „blogio eskalatoriaus“ vardu.

Be svarbių pareigų partijoje, Kim Kyong Hui dar yra tituluojama mėsainių karaliene. Ji valdo vienintelę užkandinę Šiaurės Korėjoje, kurioje leidžiama pasmaguriauti komunistinėje šalyje neįsivaizduojamu „amerikonizmu“ – mėsainiais. Tiesa, čia jie vadinama ne mėsainiais, o tiesiog duona su malta mėsa ir jų paragauti gali toli gražu ne bet kas, o tik elitas. Tuo tarpu milijonai šalies gyventojų miršta iš bado.

Be Kim Kyong Hui ir jos vyro Jang Song Thaeko šalia šalies lyderio Kim Jong Uno vis dažniau pastebimas ir Šiaurės Korėjos armijos Generalinio politinio biuro direktorius Choe Ryong Hae. Manoma, kad šie trys asmenys daro didžiausią įtaką šalies lyderiui Kim Jong Unui kurdami jo, kaip kovingo stratego, įvaizdį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi