Pasaulyje

2021.10.19 14:30

JAV gynybos sekretorius: Rusija yra karo Donbase kaltininkė

atnaujinta 16.45
BNS2021.10.19 14:30

JAV gynybos sekretorius Lloydas Austinas, antradienį atvykęs vizito į Ukrainą, pareiškė, kad ginkluoto karo Donbase kaltininkė yra Rusija.

„Aiškiai sakykime, kad Rusija pradėjo šį karą, Rusija yra tas akmuo, trukdantis taikiai sureguliuoti [konfliktą]. Jie ėmė pažeidinėti Ukrainos teritorinį vientisumą ir suverenitetą“, – sakė Ll. Austinas bendroje spaudos konferencijoje su Ukrainos gynybos ministru Andrijumi Taranu.

Ll. Austinas patikino, kad JAV ir toliau palaiko Ukrainą jos kare su Rusija.

„Mes savo ruožtu darysime visa, kas įmanoma, kad palaikytume Ukrainą, vystytume jos pajėgumus ginti savo teritorinį vientisumą ir neliečiamybę“, – sakė JAV gynybos sekretorius.

Stabdyti karą

Ll. Austinas antradienį paragino Rusiją sustabdyti karą Donbase, nutraukti destabilizavimą Juodojoje jūroje ir prie Ukrainos sienų, taip pat nutraukti kibernetines atakas prieš JAV ir jų sąjungininkes.

„[JAV] prezidentas [Joe] Bidenas per Ukrainos prezidento [Volodymyro] Zelenskio vizitą Vašingtone pažymėjo, kad mūsų parama Ukrainos suverenitetui yra nepajudinama. Mes smerkiame Krymo okupaciją ir raginame Rusiją sustabdyti karą [Ukrainos] rytuose, sustabdyti... destabilizaciją Juodojoje jūroje ir prie Ukrainos sienų, sustabdyti kibernetines atakas prieš JAV ir mūsų sąjungininkus bei partnerius“, – sakė Ll. Austinas spaudos konferencijoje, surengtoje po Kijeve įvykusių derybų su ukrainiečių gynybos ministru Andrijumi Taranu.

Ll. Austinas pažymėjo, kad JAV nuo 2014 metų Ukrainos ginkluotosioms pajėgoms skyrė per 2,5 mlrd. dolerių (2,15 mlrd. eurų) šios šalies teritoriniam vientisumui užtikrinti ir teritoriniams vandenims ginti.

A. Taranas savo ruožtu išreiškė viltį, kad JAV atgrasys Rusiją nuo ginkluoto konflikto Donbase pavertimo visapusišku karu.

„Ko tikėtumėmės iš JAV? Mes tikimės, kad JAV ir toliau rems mūsų nepriklausomybę, mūsų teritorinį vientisumą ir visaip, visais prieinamais metodais trukdys Rusijai toliau plėsti agresiją, toliau plėsti ginkluotą konfliktą, [trukdys] virsti jam visapusišku karu“, – sakė ukrainiečių ministras.

Pasak A. Tarano, JAV poveikio priemonės yra ir diplomatinės, ir karinės, o karinė techninė pagalba Ukrainai – „visa tai, ką šiuo metu gauname iš JAV“.

„Ukraina – tai šalis, kovojanti už savo nepriklausomybę, savo teritorinį vientisumą... Neturime jokių abejonių dėl mūsų strateginio partnerio paramos. Jungtinės Valstijos supranta Ukrainos kovos už savo nepriklausomybę, už Rusijos agresijos sulaikymą svarbą. Jungtinės Valstijos puikiai supranta, kad Ukraina stovi kovos su Rusijos ekspansija, su Rusijos siekiu atkurti savo imperines ambicijas ir tokiu būdu sukelti grėsmę visam Europos žemynui priešakyje“, – sakė ukrainiečių ministras.

„Neturime jokių abejonių dėl JAV įsipareigojimo palaikyti Ukrainą“, – pridūrė jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt