Pasaulyje

2021.10.19 13:15

Gydytojai rekomendavo hospitalizuoti bado streiką paskelbusį Sakartvelo eksprezidentą Saakašvilį

atnaujinta 21.20
BNS2021.10.19 13:15

Medikai rekomenduoja hospitalizuoti kalinamą Sakartvelo eksprezidentą ir opozicijos lyderį Michailą Saakašvilį, jau beveik tris savaites tęsiantį bado streiką.

„Remiantis po Saakašvilio apžiūros įvykusio konsiliumo rekomendacija, jam rekomenduota pereiti į kliniką intensyviam stebėjimui“, – antradienį žurnalistams sakė vienas iš eksprezidentą apžiūrėjusių medikų Zurabas Pagava.

„Rekomendavome hospitalizaciją, kad būtų išvengta Saakašvilio sveikatos būklės, kuri bet kurią akimirką gali pašlyti, komplikacijų“, – nurodė gydytojas.

Sprendimą dėl M. Saakašvilio perkėlimo iš Rustavio kalėjimo į ligoninę turi priimti teisingumo ir sveikatos apsaugos ministrai bei parlamentarai.

M. Saakašvilis bado streiką paskelbė įkalintas po sugrįžimo į tėvynę iš Ukrainos spalio 1 dieną. 53 metų eksprezidentas sako, kad jo areštas buvo politiškai motyvuotas.

Sakartvelo teisingumo ministras Ratis Bregadzė žurnalistams kiek anksčiau sakė: „Vienintelis mūsų interesas yra, kad jo teisės būtų ginamos, o sveikata stabili.“

M. Saakašvilio asmeninis gydytojas Nikolozas Kipšidzė, kuris aplankė jį kalėjime, sakė, kad buvęs lyderis serga kraujo liga ir dėl jos „bado streikas yra ypač pavojingas“.

Pagal Sakartvelo įstatymus medicininis įsikišimas be paciento sutikimo leidžiamas tik tais atvejais, kai „asmuo yra be sąmonės ir iškyla realus pavojus jo gyvybei“, sakė M. Saakašvilio advokatas Dito Sadzagvišvilis.

M. Saakašvilis, Vieningojo nacionalinio judėjimo (VNJ) įkūrėjas, 2004–2013 metais dirbęs prezidento poste, slapta sugrįžo į Sakartvelą prieš spalio 2-ąją įvykusius vietos valdžios rinkimus, bet netrukus buvo suimtas ir įkalintas.

Spalvingo charakterio provakarietiškų pažiūrų M. Saakašvilis 2018 metais Sakartvele buvo už akių nuteistas kalėti šešerius metus dėl įgaliojimų viršijimo. M. Saakašvilis savo ruožtu tuos kaltinimus atmeta ir vadina juos politiškai motyvuotais.

Praėjusią savaitę dešimtys tūkstančių kartvelų išėjo į sostinės Tbilisio gatves reikalauti M. Saakašvilio paleidimo. Daugiau kaip 90 tūkst. žmonių pasirašė atitinkamą interneto peticiją.

Sakartvelo premjeras Iraklis Garibašvilis išprovokavo pasipiktinimą šalyje pareiškęs per televiziją, kad vyriausybė buvo priversta areštuoti M. Saakašvilį, nes jis atsisakė trauktis iš politikos.

Dabartinės Sakartvelo vyriausybės vykdomas M. Saakašvilio ir jo daugelio sąjungininkų baudžiamasis persekiojimas kelia Vakarų nerimą.

M. Saakašvilio suėmimas pagilino užsitęsusią politinę krizę šalyje, kur opozicinės partijos viešai pasmerkė masišką balsų klastojimą per praėjusių metų parlamento rinkimus, kuriuos nedidele persvara laimėjo valdančioji „Sakartvelo svajonė“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt