Pasaulyje

2016.10.25 18:43

Prancūzų darbininkai pradėjo griauti Kalė „Džiungles“

BNS2016.10.25 18:43

Prancūzų darbininkai, lydimi policininkų, antradienį atvyko į „Džiunglėmis“ vadinamą Kalė migrantų stovyklą ir ėmė griauti lūšnas ir palapines, kuriose gyvenę migrantai autobusais buvo išvežioti į kelis centrus įvairiose Prancūzijos vietose.

Jie ardė medines lūšnas, buldozeriais stūmė nuolaužas iš stovyklos, kurioje jau kelerius metus prisiglausdavo pabėgėliai, siekiantys patekti į Didžiąją Britaniją.

Vidaus reikalų ministras Bernard`as Cazeneuve`as pirmadienį sakė, kad dalyvaujant didelėms policijos pajėgoms 1 918 migrantų autobusais išvyko iš Kalė į 80 priėmimo centrų visoje Prancūzijoje.

Vienu metu policija įsikišo į įsiplieskusias muštynes, bet B. Cazeneuve`as sakė, kad apskritai operacija vyko „ramiai ir tvarkingai“.

Labdaros organizacijos daugiausia dėmesio skyrė šimtams „Džiunglių“ nepilnamečių.

Imdamasi paskutinės minutės priemonių, Britanija per praėjusią savaitę priėmė beveik 200 paauglių, daugiausia turinčių giminaičių Britanijoje, bet pirmadienį perdavimai sustojo. Maždaug 400 jaunuolių laikinai apgyvendinti laivų konteineriuose vienoje „Džiunglių“ dalyje, kur gyveno šeimos.

B. Cazeneuve`as sakė, kad visi suaugusiųjų nelydimi nepilnamečiai „turintys įrodytų šeimos ryšių Didžiojoje Britanijoje“ galiausiai iš „Džiunglių“ bus perkelti per Lamanšą.

Britų vidaus reikalų ministrė Amber Rudd sakė, kad Londonas skiria iki 36 mln. svarų (40 mln. eurų) stovyklos likvidavimo operacijai ir Britanijos pasienio kontrolės gerinimui Kalė uostamiestyje.

Kalė lūšnynas yra vienas didžiausių Europoje; jame baisiomis sąlygomis gyveno maždaug 6–8 tūkst. žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.