Pasaulyje

2021.10.19 09:17

Naujausia informacija. Maskva sugrąžina suvaržymus dėl COVID-19

atnaujinta 23.20
ELTA, BNS2021.10.19 09:17

Maskvos meras Sergejus Sobianinas antradienį nurodė įvesti sostinėje pirmuosius nuo vasaros suvaržymus dėl COVID-19, Rusijoje registruojant rekordinius mirties nuo šios ligos skaičius, o daugumai rusų vis dar nesiskiepijant nuo koronaviruso.

S. Sobianinas liepia nepasiskiepijusiems vyresniems nei 60 metų asmenims dirbti iš namų, sugrąžina darbo iš namų kvotas ir išplečia paslaugų teikėjų, kuriems privaloma pasiskiepyti, grupę. Priemonės įsigalios pirmadienį ir galios iki vasario 25-osios.

Maskvoje įvedamas namų režimas pagyvenusiems ir lėtinėmis ligomis sergantiems žmonėms nuo spalio 25-osios iki vasario 25-osios, bet apribojimai netaikomi tiems, kas pasiskiepijo nuo koronaviruso ar persirgo COVID-19, sakoma mero įsake.

Jame nurodoma, kad nuo spalio 25-osios iki vasario 25-osios vėl galios rekomendacija vyresniems nei 60 metų piliečiams, taip pat tiems, kas serga lėtinėmis ligomis, nepalikti savo gyvenamosios vietos, įskaitant gyvenamuosius ir sodo namus.

Apribojimai netaikomi persirgusiems asmenims, jei nuo pasveikimo nepraėjo daugiau kaip šeši mėnesiai, ir visiškai paskiepytiems žmonėms.

Vis dėlto pasivaikščiojimai ir sportas gryname ore nebus ribojami. Gyventojai taip pat galės kreiptis medicininės pagalbos, apsipirkti parduotuvėse, vedžioti augintinius. Dirbantys asmenys galės siekti nedarbingumo pažymėjimo dėl ligos.

S. Sobianinas taip pat nurodė darbdaviams, kad 30 proc. jų darbuotojų turi dirbti iš namų.

„Su kiekviena diena žmonių, hospitalizuotų dėl sunkios ligos formos, skaičius auga“, – sakoma mero pareiškime.

Sunkios būklės pacientų skaičius nuo vasaros pradžios padvigubėjo, nurodė jis.

Tuo metu Rusijos vyriausybė antradienį pasiūlė paskelbti nacionaliniu lygiu vieną nedarbo savaitę, siekiant sustabdyti greitą naujų COVID-19 atvejų skaičiaus augimą, šalyje per parą registruotų mirčių skaičiui pasiekus naują rekordą.

Prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį turi nuspręsti, kurios vyriausybės pasiūlytos kovos su virusu priemonės turėtų būti įgyvendinamos.

Rusijos pareigūnai antradienį pranešė, kad per praėjusią parą vėl registruotas rekordinis skaičius – 1 015 – mirčių nuo COVID-19.

Oficialiais duomenimis, mirčių nuo COVID-19 skaičius Rusijoje – 225 325 – dabar yra didžiausias Europoje.

Nepriklausomi ekspertai kaltina valdžios pareigūnus bandymais sumenkinti epidemijos mastą. Pagal platesnį su koronavirusu susijusių mirčių apibrėžimą Rusijoje tokių atvejų yra per 400 tūkst., rodo statistikos agentūros „Rosstat“ spalį paskelbti duomenys.

„Sudėtingi sprendimai“

Nors Rusijos gyventojams jau daug mėnesių nemokamai prieinamos kelios šalyje sukurtos vakcinos, valdžiai sunkiai sekasi įtikinti skeptiškai jas vertinančią visuomenę skiepytis.

Nepaisant V. Putino prašymų, visiškai vakcinuota tik 35 proc. šalies gyventojų.

Pasak S. Sobianino, pareigūnai tikėjosi, kad vyresnio amžiaus maskviečiai pasiskiepys po vasaros sugrįžę į miestą iš kaimo.

„Deja, taip nenutiko“, – sakė jis.

Naujausias COVID-19 atvejų pliūpsnis registruotas Rusijai kol kas nesiimant jokių realių pandemijos valdymo priemonių, galinčių apriboti viruso plitimą, nors keletas regionų įvedė reikalavimą lankantis viešose vietose turėti pažymėjimus su QR kodais.

Anksčiau antradienį vykusiame posėdyje vicepremjerė Tatjana Golikova paragino paskelbti vieną nedarbo savaitę nuo spalio 30 dienos, siekiant pažaboti greitą viruso plitimą.

Labiausiai epidemijos paveiktuose regionuose ji siūlo šią priemonę įvesti jau nuo šio šeštadienio.

„Mūsų siūlomi sprendimai yra labai sudėtingi“, – T. Golikova sakė ministrui pirmininkui Michailui Mišustinui.

„Bet prašome jūsų pritarti šiems pasiūlymams ir kreipiamės į valstybės vadovą“, – kalbėjo ji.

T. Golikova šį pasiūlymą turi pateikti tvirtinti prezidentui per jų susitikimą trečiadienį.

Atnaujinta 23.20

Islandija kitą mėnesį atšauks likusius koronaviruso apribojimus

Jei epidemiologinė situacija išliks stabili, Islandija planuoja lapkričio viduryje atšaukti visus likusius koronaviruso apribojimus.

Tikslas yra lapkričio 18 dieną atšaukti visus visuomenės gyvenimo suvaržymus, teigė sveikatos apsaugos ministrė Svandis Svavarsdottir.

Islandijoje 89 proc. vyresnių kaip 12 m. amžiaus gyventojų yra pilnai paskiepyti.

Trečiadienį bus pradėtas kitų taisyklių švelninimas ir, be kita ko, bus padidintas įvairiuose susibūrimuose galinčių dalyvauti žmonių skaičius. Nuo tada didžiausias susiburti galinčių žmonių skaičius padidės iki 2 000 vietoje įprastų 500.

Nuo trečiadienio taip pat pailgės restoranų, barų ir naktinių klubų darbo laikas.

Visiškai atšaukdama ribojimus, Islandija seka savo kaimynių Europos šiaurėje pėdomis.

Danija, Norvegija ir Švedija dar rugsėjį atšaukė daugelį suvaržymų. Suomija taip pat yra sušvelninusi didžiąją daugumą priemonių.

Atnaujinta 20.22

Bulgarija įveda sveikatos pasą

Dėl didėjančio sergamumo COVID-19 Bulgarijoje nuo šiol reikės parodyti sveikatos pasą, norint patekti į daugelį viešų uždarų erdvių.

Kaip pranešama, nuo ketvirtadienio į barus, viešbučius, fitneso centrus, prekybos centrus, kino teatrus, teatrus, koncertus, muziejus ir slaugos namus galės patekti tik žmonės, galintys įrodyti, kad yra pasiskiepiję nuo COVID-19, persirgę šia liga ar turi neigiamą testą.

Visa veikla uždarose patalpose galės vykti tik naudojant atitinkamą dokumentą, antradienį per spaudos konferenciją paskelbė laikinasis sveikatos apsaugos ministras Stoičo Kazarovas.

Išimtis bus taikoma maisto prekių parduotuvėms, vaistinėms ir bankams, tačiau dokumentu visur turės naudotis sveikatos priežiūros darbuotojai.

Bulgarijoje per pastarąsias 24 val. nustatyti 4 979 nauji COVID-19 atvejai ir septynių dienų sergamumo rodiklis padidėjo iki 308,3 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Palyginimui, atitinkamas skaičius Vokietijoje antradienį sudarė 75,1.

Daugelis Bulgarų yra skeptiški vakcinų atžvilgiu. Iki šiol pilnai paskiepijus tik apie 20 proc. gyventojų, Bulgarija pagal skiepijimą Europoje rikiuojasi sąrašo apačioje.

Kai kurios ligoninės sostinėje Sofijoje teigia galinčios netrukus pasiekti savo pajėgumų ribas.

Atnaujinta 14.26

Naujojoje Zelandijoje – rekordinis COVID-19 atvejų skaičius

Naujojoje Zelandijoje antradienį užfiksuotas didžiausias koronaviruso atvejų skaičius per dieną nuo pandemijos pradžios, nes COVID-19 delta atmainos protrūkis, sužlugdęs šalies viltis dėl „COVID Zero“, nerodo jokių silpnėjimo ženklų.

Nors atvejų skaičius išlieka mažas pagal daugumą tarptautinių standartų, jis nuolat auga nuo rugpjūčio vidurio, kai Naujojoje Zelandijoje pirmą kartą buvo aptikta labai užkrečiama delta atmaina.

Dėl Oklande kilusio protrūkio ministrė pirmininkė Jacinda Ardern buvo priversta atsisakyti savo pagrindinio politikos tikslo – likviduoti virusą ir imtis stiprinti skiepijimo pastangas.

Penktadienį centro kairiųjų lyderė ketina pristatyti naują strategiją, pagal kurią, pasiekus skiepijimo tikslus, bus suteikta daugiau laisvės.

Šiuo metu jau paskiepyta apie du trečdaliai gyventojų, turinčių teisę į vakciną.

„Mes žinome, kad skiepai jau gerokai prisidėjo prie protrūkio Oklande mažinimo, tačiau taip pat – ir žmonės, kurie laikosi taisyklių“, – žurnalistams sakė J. Ardern.

Prieš atsirandant delta atmainai, Naujoji Zelandija buvo plačiai giriama už savo bekompromisį požiūrį – griežtus karantinus, kruopštų kontaktų atsekimą ir griežtus pasienio apribojimus.

Tokios priemonės pasiteisino, nes iš penkių milijonų gyventojų mirė tik 28 žmonės, o šalies gyvenimas ilgą laiką buvo beveik įprastinis.

Tačiau J. Ardern pripažino, kad delta atmaina pakeitė „žaidimo taisykles“, nes plito per greitai, kad kontaktų atsekėjai pajėgtų ją suvaldyti.

Atnaujinta 14.26

Latvijoje – 1 853 nauji COVID-19 atvejai, mirė 23 pacientai

Latvijoje per pastarąją parą atlikus 17 194 testus patvirtinti 1 853 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė 23 anksčiau užsikrėtę žmonės, antradienį pranešė Ligų prevencijos ir kontrolės centras.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 1 253 naujus užsikrėtimo atvejus ir septynių pacientų mirtį.

Pastarųjų dviejų savaičių sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis paaugo iki 1351,8 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Šis rodiklis dabar yra didžiausias šalyje nuo pandemijos pradžios.

Tarp naujai užregistruotų užsikrėtusiųjų 1 394 yra nepasiskiepiję ar nebaigę vakcinavimo kurso.

Latvijoje iki šiol patvirtinti iš viso 188 722 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 2 920 užsikrėtusiųjų mirė.

Nacionalinės sveikatos apsaugos tarnybos duomenimis, iki šiol pirmąja vakcinos nuo COVID-19 doze ar vienadoze „Johnson & Johnson“ vakcina yra pasiskiepiję 1,03 mln. žmonių. Vakcinacijos kursą yra baigę 941 tūkst. asmenų – 50 proc. šalies gyventojų.

Lenkijoje – per 3,9 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 64 pacientai

Lenkijoje per praėjusią parą nustatytas 3 931 naujas koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejis, taip pat mirė 64 anksčiau užsikrėtę žmonės, antradienį pranešė visuomeninis radijas, remdamasis šalies sveikatos apsaugos tarnybų informacija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 1 537 naujus COVID-19 atvejus ir trijų užsikrėtusių asmenų mirtį.

Antradienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse gydomi 3 592 COVID-19 pacientai, iš kurių 318 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad 38 mln. gyventojų turinčioje šalyje nuo pandemijos pradžios patvirtinti iš viso 2 945 056 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, o 76 179 užsikrėtusieji mirė.

Ministerija taip pat pranešė, kad nuo pandemijos pradžios Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 2 678 296 žmonės, iš jų 759 – per praėjusią parą.

Kaip skelbiama vyriausybės tinklalapyje, iki šiol šalyje bent vieną vakcinos dozę yra gavę 20 038 129 žmonės, o visą vakcinavimo kursą baigė per 19 741 503 asmenys.

Atnaujinta 12.40

Rusijoje – rekordinis naujų COVID-19 pacientų mirties atvejų skaičius

Rusijoje per praėjusią parą nustatyta 33 740 naujų koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejų ir mirė 1 015 anksčiau užsikrėtusių žmonių – daugiausiai per vieną dieną nuo pandemijos pradžios, rodo pirmadienį paskelbti kovą su epidemija koordinuojančio operatyvinio štabo duomenys.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 34 325 naujus COVID-19 atvejus ir mirusius 998 pacientus. Pirmadienį buvo penktą dieną iš eilės fiksuotas naujų užsikrėtimo atvejų paros rekordas.

Maskvoje per pastarąją parą buvo patvirtinta 5 700 naujų COVID-19 atvejų, o Sankt Peterburge – 3 220. Be to, sostinėje mirė 73 anksčiau užsikrėtę žmonės, o Sankt Peterburge liga pareikalavo dar 68 pacientų gyvybių.

Sergamumas koronavirusu Rusijoje ėmė augti rugsėjo antroje pusėje, o spalį augimas dar labiau intensyvėjo. Nustatomų COVID-19 atvejų daugėja beveik visuose šalies regionuose.

Anksčiau šį mėnesį vicepremjerė Tatjana Golikova sakė, kad miršta daug COVID-19 pacientų, kurie nebuvo pasiskiepiję nuo koronavirusinės infekcijos.

Nuo pandemijos pradžios Rusijoje užregistruoti iš viso 8 060 752 COVID-19 atvejai, 225 325 užsikrėtę žmonės mirė. Persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 7 040 481 pacientas, iš jų 23 426 – per praėjusią parą.

Naujausias sergamumo pliūpsnis fiksuojamas Rusijoje stringant vakcinacijos kampanijai ir valdžiai vengiant naujų apribojimų.

Kremlius sako, kad valdžios institucijos turi užtikrinti „tolesnį ekonomikos darbą“ ir nesutinka vėl įvesti griežtų suvaržymų, nors ir pripažįsta, kad skiepijimo rodikliai šalyje yra „nepriimtinai žemi“.

Maskva taip pat tvirtina, kad Rusijos sveikatos apsaugos sistema nėra perkrauta ir ligoninės yra pajėgios priimti pacientus, kurių vis daugėja.

Dėl didėjančio sergamumo valdžia kaltina šalies gyventojus.

Sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška praeitą savaitę atkreipė dėmesį į gyventojų „elgesį“, o Kremliaus atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas pareiškė, kad buvo padaryta viskas, kas įmanoma, siekiant suteikti visuomenei galimybę „išgelbėti savo gyvybes skiepijantis“.

Nors keletas Rusijoje sukurtų vakcinų yra prieinamos jau ne vieną mėnesį, daugelis žmonių jas tebevertina skeptiškai.

Nepriklausomi nuomonių tyrimai rodo, kad daugiau nei pusė rusų nė neplanuoja vakcinuotis.

Oficialiais duomenimis, mirčių nuo COVID-19 skaičius Rusijoje – 225 325 – dabar yra didžiausias Europoje.

Tačiau statistikos agentūra „Rosstat“ yra skelbusi, kad pagal platesnį su koronavirusu susijusių mirčių apibrėžimą Rusijoje iki rugpjūčio pabaigos nuo koronaviruso mirė daugiau kaip 400 tūkst. žmonių.

Atnaujinta 11.33

Estijoje – 1 102 nauji COVID-19 atvejai, mirė šeši žmonės

Estijoje per praėjusią parą atlikus 7 577 testus nustatyti 1 102 nauji koronavirusinės infekcijos atvejai, taip pat mirė šeši anksčiau užsikrėtę žmonės, antradienį pranešė sveikatos apsaugos tarnybos.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 821 naują COVID-19 atvejį ir trijų pacientų mirtį.

Tarp naujai užregistruotų užsikrėtusiųjų 686 žmonės nėra pasiskiepiję arba baigę vakcinavimo kurso.

Sergamumas COVID-19 per pastarųjų dviejų savaičių laikotarpį Estijoje siekia 1 102,65 atvejo 100 tūkst. gyventojų.

Antradienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse dėl COVID-19 gydoma 412 pacientų, iš jų 32 – intensyviosios terapijos skyriuose, įskaitant 18, kuriems reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas.

Nuo pandemijos pradžios Estijoje patvirtinti 174 436 užsikrėtimo koronavirusu atvejai, 1 435 užsikrėtusieji mirė, 155 380 – pasveiko.

Bent vieną vakcinos nuo COVID-19 dozę Estijoje jau gavo 772 500 žmonių – 68,18 proc. suaugusių gyventojų. Visą vakcinavimo kursą baigė 729 190 gyventojų.

Atnaujinta 10.09

Ukrainoje – 15,5 tūkst. naujų COVID-19 atvejų, mirė 538 pacientai

Ukrainoje per pastarąją parą nustatyti 15 579 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai ir mirė 538 anksčiau užsikrėtę žmonės - daugiausiai per vieną dieną nuo pandemijos pradžios, antradienį pranešė Sveikatos apsaugos ministerija.

Ankstesnę dieną buvo skelbta apie 9 524 naujus COVID-19 atvejus ir 177 pacientų mirtį.

Per praėjusią parą šalyje hospitalizuoti 2 852 COVID-19 pacientai, 7 776 šia infekcija persirgę žmonės pasveiko, nurodoma Sveikatos apsaugos ministerijos pranešime platformoje „Telegram“.

Nuo pandemijos pradžios Ukrainoje koronavirusinė infekcija nustatyta iš viso 2 660 273 žmonėms, 61 348 užsikrėtusieji mirė, 2 337 194 – pasveiko.

Nuo vakcinavimo kampanijos pradžios šalyje viena vakcinos nuo COVID-19 doze paskiepyti 8 065 762 žmonės, o vakcinavimo kursą užbaigė iš viso 6 573 564 žmonės.

JK registravo beveik 5 000 naujų COVID atvejų, tai antras didžiausias skaičius nuo sausio

Didžioji Britanija per parą registravo 49 156 naujus koronaviruso atvejus. Tai yra didžiausias paros naujų atvejų skaičius nuo paskutinės didelės bangos liepos viduryje ir antras didžiausias nuo 2021-ųjų sausio.

Jau beveik savaitę šalyje per dieną registruojama per 40 000 naujų infekcijų. Be to, per 24 valandas mirė dar 45 žmonės.

Vyriausybė pareiškė esanti „sunerimusi“ dėl padėties. Kyla didelė rizika, kad sveikatos sistema šią žiemą patirs „didelį spaudimą“, įspėjo vyriausybės patarėjas ir epidemiologas Andrew‘as Haywardas. Anot jo, nerimą kelia ne tik tai, kad Didžiojoje Britanijoje fiksuojamas didelis sergamumas, bet ir tai, kad hospitalizacijų bei mirčių skaičiai yra didesni nei daugelyje kitų Europos šalių. Ekspertas spėja, kad viena šios tendencijos priežasčių gali būti su laiku mažėjantis vakcinos efektyvumas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt