Pasaulyje

2021.10.18 16:48

Europos pareigūnai kreipėsi į ES vadovus, su prašymu atkreipti dėmesį į Saakašvilio sulaikymą

LRT.lt, BNS2021.10.18 16:48

Tuzinas Europos valstybių buvusių ir esamų pareigūnų laišku kreipėsi į aukščiausiuosius Europos Sąjungos (ES) vadovus, ragindami atkreipti dėmesį į Sakartvele įkalintą buvusį šios šalies vadovą Michailą Saakašvilį, rašo „Politico“.

Laiškas, kuris buvo pasirašytas buvusių Ukrainos vadovas Viktoro Juščenkos ir buvusio Latvijos prezidento Valdžio Zatlerio, buvo išsiųstas Europos Tarybos prezidentui Charles`ui Micheliui, Europos Komisijos vadovei Ursulai von der Leyen ir Europos Parlamento prezidentui Davidui Sassoliui.

Tarp laišką pasirašusiųjų taip pat yra ir Lietuvos Seimo užsienio reikalų komiteto (URK) pirmininkas Žygimantas Pavilionis.

„Kaltinimai yra politiškai motyvuoti. Saakašvilis buvo vienas iš tuzino buvusių pareigūnų, kurie buvo nuteisti jų įpėdinių. Nepaisant paskelbto nuosprendžio, kaltinimai niekada nebuvo pripažinti tarptautinėje erdvėje ir niekas jo nesulaikė ir nepradėjo ekstradicijos proceso, o jis tęsė darbus ir keliones svetur, nes šie kaltinimai buvo žinomi, kaip politinio persekiojimo dalis“, – rašoma laiške.

Kaip žinoma, M. Saakašvilis, Vieningojo nacionalinio judėjimo (VNJ) įkūrėjas, 2004–2013 metais dirbęs prezidento poste, slapta sugrįžo į Sakartvelą prieš spalio 2-ąją vykusius vietos valdžios rinkimus, bet netrukus buvo suimtas ir įkalintas.

Kalėjime eksprezidentas paskelbė bado streiką, ir dabar gydytojai reiškia susirūpinimą dėl blogėjančios jo sveikatos būklės.

Spalvingo charakterio provakarietiškų pažiūrų M. Saakašvilis 2018 metais Sakartvele buvo už akių nuteistas kalėti šešerius metus dėl įgaliojimų viršijimo. M. Saakašvilis savo ruožtu tuos kaltinimus atmeta ir vadina juos politiškai motyvuotais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt