Pasaulyje

2021.10.18 14:08

Kremliaus atstovas apie Navalną: „ačiū Dievui, kad jis nemirė“

BNS, LRT.lt2021.10.18 14:08

Kremliaus ir Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas teigia „besitikintis, kad opozicionierius Aleksejus Navalnas nemirs kalėjime“, skelbia RIA Novosti.

„Tikiuosi, kad jis nemirs ir ačiū Dievui, kad jis vis dar gyvas“, – aiškino D. Peskovas.

Pasak D. Peskovo, A. Navalnas „pradėjo badauti kalėjime, bet vėliau vėl ėmė valgyti“.

Jis Prancūzijos televizijos „France 5“ žurnalistams pridūrė, kad „Rusijos valdžia nebijo A. Navalno, tačiau nenori jam suteikti populiarumo“.

A. Navalnas, kuris pernai per plauką išgyveno apnuodijimą „Novičiok“ kovine medžiaga, nuo šių metų pradžios kalinamas dėl ankstesnio baudžiamojo proceso lygtinio paleidimo sąlygų pažeidimo. Teismo nuosprendis plačiai kritikuojamas kaip politiškai motyvuotas.

Nuo tada tarptautinė bendruomenė reikalauja jo paleidimo.

Kremlius: Ukrainos narystė NATO peržengtų Rusijos nacionalinių interesų „raudoną liniją“

Ukrainos narystė NATO keltų grėsmę Rusijos nacionaliniams interesams ir galėtų paskatinti Maskvą imtis aktyvių priemonių savo saugumui užtikrinti, pareiškė Kremlius.

„Ukrainos įstojimas į NATO būtų blogiausias scenarijus. Tai scenarijus, peržengiantis Rusijos nacionalinių interesų „raudoną liniją“. Tai scenarijus, galintis priversti Rusiją imtis aktyvių priemonių savo saugumui užtikrinti“, – sako Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas filme „Vladimiras Putinas: žaidimo šeimininkas“, parodytame per televiziją „France 5“.

Praėjusią savaitę NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad Sakartvelas ir Ukraina įstos į NATO, tačiau ne artimiausioje ateityje, primenama laikraščio „Izvestija“ tinklalapyje, kuriame cituojami D. Peskovo komentarai, išsakyti prancūzų žiniasklaidai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt