Pasaulyje

2016.10.25 09:10

Iš Kalė „Džiunglių“ pirmąją operacijos dieną evakuoti 2 318 migrantų

BNS 2016.10.25 09:10

Iš Prancūzijos šiauriniame Kalė uostamiestyje esančios nelegalios pabėgėlių stovyklos, vadinamos „Džiunglėmis“, pirmadienį, pirmąją operacijos, kuri buvo pradėta rengiantis nugriauti šį kompleksą, dieną buvo evakuoti 2 318 migrantų, pranešė vidaus reikalų ministras Bernard`as Cazeneuve`as.

Pasak ministro, 1 918 suaugusių asmenų 45 autobusais išvyko iš Kalė ir buvo nuvežti į 80 priėmimo centrų 11-oje Prancūzijos regionų.

Likę 400 nepilnamečių asmenų taip pat buvo nuvežti į „laikinus priėmimo centrus“ stovyklos teritorijoje ir vėliau bus perkelti kažkur kitur, sakė B. Cazeneuve`as žurnalistams.

Planuojama, kad „Džiunglių“ evakuacija truks tris dienas, o po to šis didžiulis palapinių ir improvizuotų namelių miestelis – vienas didžiausių Europoje – bus likviduotas.

Migrantų stovykla, įsikūrusi vienoje dykynėje šalia Kalė uosto, tapo Europos nesugebėjimo išspręsti didžiausią migracijos krizę Senajame žemyne nuo Antrojo pasaulinio karo simboliu.

Stovykla uždaroma siekiant sumažinti įtampą Kalė ir uostamiesčio apylinkėse, kur dažnai įvykdavo susirėmimų tarp policijos ir migrantų, beveik kiekvieną naktį mėgindavusių įsigauti į sunkvežimius, važiuojančius į Didžiąją Britaniją.