Pasaulyje

2021.10.18 12:49

Baltarusijos-Lenkijos pasienyje strigę migrantai užfiksuoti bandantys ardyti spygliuotą tvorą

LRT.lt, BNS2021.10.18 12:49

Sviatlanos Cichanouskajos štabo narys Franakas Viačorka socialiniame tinkle „Twitter“ pasidalino vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotas migrantų bandymas ardyti pasienyje esančią spygliuotą tvorą.

Tuo pat metu, kitoje tvoros pusėje stovėjo Lenkijos pasieniečiai, kurie bandė spygliuotą tvorą atstatyti.

Manoma, kad migrantai yra stumiami Baltarusijos režimo pareigūnų į Lenkijos pusę.

Nuo metų pradžios pasieniečiai užfiksavo 19,5 tūkst. bandymų neteisėtai patekti į Lenkiją iš Baltarusijos. Daugiau kaip 7 tūkst. šių bandymų išaiškinti spalį, pranešė naujienų agentūra PAP.

Ketvirtadienį lenkų parlamentarai pritarė vyriausybės planui pastatyti tvorą pasienyje su Baltarusija, turinčią stabdyti migrantų iš Vidurio ir Artimųjų Rytų srautą.

Lenkijos nevyriausybinės organizacijos teigia, kad pareigūnai neleidžia migrantams teikti būtiniausios pagalbos, savanoriai medikai taip pat praneša susiduriantys su sunkumais vykstant į iškvietimus. Varšuva atsako, kad visą būtiniausią pagalbą suteikia pareigūnai, kurie, esant būtinybei iškviečia, medikus.

Aktyvistai kaltina pareigūnus vykdant migrantų atstūmimus.

Lietuva, Latvija, Lenkija ir kitos Europos Sąjungos šalys teigia, kad Baltarusijos režimas vykdo migrantų gabenimą iš Artimųjų Rytų ir Afrikos į Baltarusiją ir stumia juos per sieną į Vakarus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt