Pasaulyje

2021.10.18 11:33

Baltijos šalių spaudimas duos rezultatų? ES šalys ragina į sankcijas įtraukti ir Baltarusijos „Belavia“

LRT.lt2021.10.18 11:33

Baltijos šalių ir Lenkijos spaudimas ES gali duoti vaisių. ES užsienio reikalų ministrų susirinkime šiandien gali pritarti sprendimui uždrausti skolinti lėktuvus Baltarusijos valstybinei skrydžių bendrovei „Belavia“.

ES anksčiau uždraudė „Belavia“ naudotis savo oro erdve, bet Airija išlieka „pagrindiniu ES tašku, kuriame skolinami lėktuvai, įskaitant ir kompanijai „Belavia“, skelbiama „Politico“ interneto svetainėje.

Teigiama, kad lėktuvai yra naudojami komerciniams skrydžiams, kurie atskraidina žmones iš Afrikos ir Vidurio Rytų valstybių į Minską, iš kurio jie neteisėtai kerta Lenkijos, Lietuvos ar Latvijos sienas.

Baltijos šalių ir Briuselio pareigūnai teigia, kad Minskas naudojasi migracija, kaip būdu nubausti Bendriją už režimui įvestas sankcijas.

Keli žmonės jau mirė pasienyje, o tuzinai jų būna užstrigę pasienyje, nes Baltarusijos pareigūnai neleidžia jiems grįžti į šalį, o Baltijos šalių ir Lenkijos pasieniečiai stumia migrantus atgal į Baltarusijos pusę.

Kaip teigia „Politico“, „ES sėkmingiau spaudė Baltarusiją užsienyje, nei savo valdose“, kuomet Briuselis sugebėjo priversti Irako sostinę Bagdadą nutraukti skrydžius į Baltarusiją.

Visgi kai Baltijos šalys ir Lenkija paprašė nebeišduoti lėktuvų Baltarusijos valstybinei skrydžių bendrovei „Belavia“, „bendrovės skelbė, kad toliau laikysis kontaktuose numatytų sąlygų“.

„Tai rodo įsitikinimą, kad „Belavia“ ir toliau gali remtis lėktuvais iš ES valstybių kompanijų ir toliau vykdyti savo operacijas, kurias vykdo žudikiškas režimas Minske“, – „Politico“ sakė neįvardintas diplomatas.

Baltijos šalys ir Lenkija ragina ES plėsti sankcijas Baltarusijai, į jas įtraukiant ir skrydžių bendrovę „Belavia“.

Teigiama, kad tokiam sprendimui greičiausiai pritartų ir Vokietija su Airija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt