Pasaulyje

2016.10.25 09:48

Pakistane – išpuolis policijos mokykloje: žuvo mažiausiai 60

„Islamo valstybė“ (IS) prisiėmė atsakomybę už kruviną teroro ataką prieš policijos mokyklą neramioje Pakistano Beludžistano provincijoje. Per ją pirmadienio vakarą žuvo mažiausiai 60 žmonių ir daugiau kaip 120 buvo sužeista, praneša agentūra dpa. 

Vienas IS vadų naktį į antradienį paskambino daug ryšių turinčiam pakistaniečių žurnalistui ir pagrasino naujais išpuoliais. Netrukus IS taps „Pakistano vyriausybės košmaras“, – sakė jis. Be to, IS atstovas pareiškė, kad antradienį bus paskelbtas formalus prisipažinimas.

Kruvinas išpuolis įvykdytas Kvetos mieste Pakistano vakaruose. Trys ginkluoti asmenys vėlų pirmadienio vakarą įsiveržė į mokyklą, pradėjo šaudyti ir užsibarikadavo su įkaitais. Policijos pajėgoms pavyko 250 žmonių išgelbėti. Beludžistano vidaus reikalų ministras Sarfazas Bugtis ryte paskelbė, kad operacija baigta. Visi trys užpuolikai negyvi.

Išpuolio metu akademijoje buvo apie 700 kadetų. Žiniasklaida pranešė apie smarkų susišaudymą ir sprogimus. Dalis kadetų buvo paimti įkaitais, užpuolikai užsibarikadavo su jais pagrindiniame pastate.

Kariškiai, anot žiniasklaidos, teigė, kad teroristai gavo nurodymus iš Afganistano ir kad jie susiję su sunitų ekstremistine grupuote „Lashkar-e Jangvi“.

Policijos kompleksas Kvetoje buvo užpultas jau ir 2006 bei 2008 metais. Tada į teritoriją buvo paleistos raketos. 

Beludžistanas yra didžiausia, skurdžiausia ir neramiausia Pakistano provincija. Čia veikia daugiau ekstremistinių grupuočių nei kitose šalies dalyse. Separatistai, pavyzdžiui, kovoja už atsiskyrimą nuo Pakistano arba už didesnę provincijos politinę ir finansinę autonomiją. Čia savo bazes turi ir kelios Pakistano talibų grupuotės bei Afganistano Talibanas.