Pasaulyje

2021.10.18 10:50

JAV kongresmenas: pranešimas apie Kinijos išbandytą hipergarsinę raketą yra raginimas pabusti

ELTA2021.10.18 10:50

JAV kongresmenas raginimu pabusti pavadino pranešimą apie Kinijos išbandytą hipergarsinę raketą, galinčią nešti branduolinį užtaisą. „Šis bandymas turėtų būti raginimas veikti, – sekmadienį pareiškė respublikonas Mike`as Gallagheris. – Jei mes ir toliau nieko nedarysime, (...) tai šį dešimtmetį komunistinei Kinijai pralaimėsime naują Šaltąjį karą“.

Laikraštis „The Financial Times“, remdamasis anoniminiais šaltiniais, šeštadienį pranešė, kad Pekinas rugpjūtį išbandė branduolinį užtaisą galinčią nešti hipergarsinę raketą. Ji žemoje orbitoje apskriejo Žemę, tačiau nepataikė į numatytą taikinį ir nusileido už 15 km nuo jo.

Raketos bandymas, anot pranešimo, įrodo, kad Kinijos hipergarsinių ginklų programa yra labiau pažengusi į priekį nei iki šiol spėjo JAV žvalgyba. Hipergarsines raketas labai sunku numušti, nes jos gali pasiekti penkis kartus didesnį už garso greitį.

Pasak M. Gallagherio, Kinija vis labiau įgyja gebėjimų pakirsti JAV priešraketinę gynybą ar net grasinti branduoliniu smūgiu. Respublikonas Atstovų Rūmuose atstovauja Viskonsino valstijai ir priklauso svarbiam JAV ginkluotųjų pajėgų komitetui.

Šiuo metu ir JAV, ir Rusija kuria hipergarsines raketas. Ir Šiaurės Korėja rugsėjį paskelbė išbandžiusi hipergarsinę raketą.

Kinijos gynybos ministerija minėto žiniasklaidos pranešimo kol kas nekomentavo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt