Pasaulyje

2021.10.18 09:25

Rusija žada su viena sąlyga leisti grįžti iš šalies išsiųstai BBC žurnalistei

ELTA2021.10.18 09:25

Rusijos ambasadorius Londone pareiškė, kad iš Rusijos išsiųstai BBC žurnalistei Sarah`ai Rainsford bus leista sugrįžti, jei rusų žurnalistams mainais bus išduota Didžiosios Britanijos viza.

„Šio žingsnio buvo imtasi, nes su mūsų žurnalistais čia labai blogai elgiamasi“, – Andrejus Kelinas interviu BBC sekmadienį teisino S. Rainsford išsiuntimą. Rusų žurnalistai esą iš Londono buvo išsiųsti vieneriais metas anksčiau. „Mes tikimės, kad situacija keisis“, – sakė A. Kelinas.

S. Rainsford, anot jo, informuota, kad galės grįžti, kai tik valstybinės agentūros TASS žurnalistas gaus vizą. Kalbėdamas apie žinybų S. Rainford metamą kaltinimą, kad jos elgesys buvo priešiškas Rusijai, diplomatas sakė: „Apskritai tai, kas Didžiojoje Britanijoje laikraščiuose rašoma apie Rusiją, yra labai blogai“.

Ilgametė BBC korespondentė S. Rainsford rugpjūtį pranešė, kad jos viza nebuvo atnaujinta ir kad ji išsiunčiama iš šalies. Argumentuota, kad ji kelia riziką nacionaliniam saugumui.

Šis žingsnis buvo interpretuojamas kaip Rusijos institucijų atsakas į Didžiosios Britanijos atsisakymą išduoti licenciją rusų valstybinei stočiai RT. BBC sprendimą pasmerkė kaip išpuolį prieš spaudos laivę ir konstatavo vis labiau priešišką atmosferą užsienio žurnalistų atžvilgiu šalyje.

JK ir Rusijos santykiai daug metų yra įtempti. Londonas, be kita ko, kaltina Kremlių dėl nuodų išpuolio prieš buvusį dvigubą rusų agentą Sergejų Skripalį Solsberyje Anglijoje 2018 metais.

RT yra propagandinė Kremliaus stotis ir todėl ir kitose šalyse susiduria su problemomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt