Pasaulyje

2021.10.18 09:21

Vokietijos policijos profesinė sąjunga ragina įvesti sienos su Lenkija kontrolę

ELTA2021.10.18 09:21

Vokietijos federalinės policijos profesinės sąjungos vadovas Heiko Teggatzas paragino įvesti laikiną šalies sienos su Lenkija kontrolę, pirmadienį pranešė Vokietijos dienraštis „Bild“.

Laiške vidaus reikalų ministrui Horstui Seehoferiui H. Teggatzas teigė, kad laikina patikra reikalinga dėl didelio neleistinų Vokietijos ir Lenkijos sienos kirtimų skaičiaus ir pavojaus Vokietijos federalinės policijos darbuotojų sveikatai.

Jau kelis mėnesius pasienyje sulaikomų asmenų skaičius smarkiai išaugo, rašė H. Teggatzas laiške, kurį cituoja „Bild“.

Vokietijos Vyriausybė gali užkirsti kelią „suirutei“ pasienyje kaip ir 2015 metais, tik įvesdama laikiną pasienio kontrolę, rašė H. Teggatzas.

„Be to, mūsų kolegos susiduria su dideliu pavojumi sveikatai, nes SARS COV-2 [koronaviruso] infekcijų vis dar labai daug, ypač migrantų kilmės šalyse (Irake, Sirijoje, Jemene, Irane, Afganistane ir t. t.), ir valdžios institucijos jas registruoja labai retai“, – pridūrė A. Teggatzas.

Rytinės Vokietijos Brandenburgo žemės valdžios institucijos praėjusią savaitę pareiškė, kad, jų skaičiavimu, vien per šį mėnesį į šią žemę per Baltarusiją atvyks daugiau kaip 3 000 migrantų, daugiausia iš Artimųjų Rytų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt