Pasaulyje

2021.10.18 07:22

JAV universitete antros šaudynės per savaitę pareikalavo vienos gyvybės

BNS2021.10.18 07:22

JAV pietinėje Luizianos valstijoje vienas žmogus žuvo ir dar septyni buvo sužeisti per šaudymo incidentą viename universitete, nepraėjus nė savaitei po kito ginkluoto išpuolio toje pačioje aukštojoje mokykloje, irgi pareikalavusio vienos gyvybės, pranešė policija.

Tarp sužeistų per ataką, įvykusią apie 1 val. 30 min. vietos (9 val. 30 min. Lietuvos) laiku Gramblingo valstijos universitete, yra vienas studentas, nurodė Luizianos valstijos policija. Vienas iš sužeistųjų buvo hospitalizuotas kritinės būklės.

Universitetas per „Twitter“ pranešė, kad pašautas studentas „gydomas dėl gyvybei pavojaus nekeliančių sužeidimų“ ir kad nužudytas asmuo nebuvo studentas arba aukštosios mokyklos darbuotojas.

Šis šaudymo incidentas buvo jau antras per kelias pastarąsias dienas aukštojoje mokykloje, kurioje istoriškai studijuoja daugiausiai juodaodžiai.

Universitetas paskelbė, kad pirmadienį ir antradienį turėję vykti šventiniai studijų atnaujinimo renginiai ir vakarėliai atšaukiami.

Be to, universiteto komplekse iki tolesnio pranešimo įvedama naktinė komendanto valanda, pridūrė administracija.

Mokykla paragino studentus būti vieningus ir palaikyti vieni kitus, taip pat perspėjo neskleisti dezinformacijos apie vykdomą incidentų tyrimą.

Luizianos valstijos policija „prašo pagalbos įtariamajam arba įtariamiesiems dėl šio šaudymo surasti“, sakoma per „Facebook“ paskelbtame teisėsaugos pranešime.

„Bet kokia informacija, net menkiausia detalė, gali būti vertinga šiam tyrimui“, – pridūrė policija.

Pareigūnai taip pat paskelbė įtariamojo, siejamo su ankstesne ataka tame pačiame universitete, vardą ir nuotrauką.

Spalio 13-ąją Gramblingo universitete buvo nušautas 19-metis, taip pat sužeistas 16-metis, nurodė policija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt