Pasaulyje

2016.10.24 18:41

Bulgarijoje pabėgėlių stovykloje protestuoja migrantai

BNS 2016.10.24 18:41

Bulgarijoje didžiausioje pabėgėlių stovykloje padidėjo įtampa, keliems šimtams afganų pradėjus protesto akciją; jie reikalauja,kad jiems būtų leista tęsti kelionę į vakarų Europą, pranešė žmogaus teisių gynimo organizacija.

Pasak Bulgarijos Helsinkio žmogaus teisių komiteto, apie 300 žmonų demonstravo Charmanlio priėmimo centre prie Turkijos sienos.

„Jie protestuoja dėl to, kad yra laikomi Bulgarijoje prieš jų norą keliauti į Serbiją, o iš ten – į (vakarų) Europą“, – sakė naujienų agentūrai AFP šio komiteto atstovė Ilijana Savova.

Bulgarijos vidaus reikalų ministerija patvirtino, kad centre, kuriame yra 3800 migrantų, yra padidėjusi įtampa. Pasak pareigūnų, derybos su protestuojančiais afganais tęsiasi.

Bulgarijoje yra įstrigę apie 13 tūkst. nelegalių migrantų, kuriems kelią į vakarus Balkanų maršrutu anksčiau šiemet užkirto sienas uždarydamos kitos valstybės.

Vyriausybės turimais duomenimis, apie 70 proc. jų sudaro afganai ir 12 proc. sirai.

Bulgarijos vyriausybė penktadienį pranešė ketinanti atidaryti tris naujas stovyklas pabėgėliams prie Turkijos sienos.

Palei 259 km sieną su Turkija daugelyje ruožų Bulgarija yra pastačiusi spygliuotos vielos tvorą, kuri greitai bus pratęsta beveik visu sienos ilgiu.