Pasaulyje

2016.10.24 18:39

Sirijos Idlibo provincijoje per bombardavimus žuvo 16 žmonių

BNS 2016.10.24 18:39

Sirijos šiaurės vakarinėje sukilėlių užimtoje Idlibo provincijoje pirmadienį per bombardavimus žuvo 16 civilių gyventojų, tarp jų trys vaikai, pranešė nevyriausybinė organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).

Per aviacijos smūgius provincijos pietiniame Chan Šeichuno mieste žuvo septyni žmonės, tarp jų dvi moterys ir vienas vaikas, nurodė SOHR.

Remiantis Britanijoje įsikūrusios organizacijos duomenimis, smogė Sirijos arba Rusijos kariniai lėktuvai.

Dar septyni žmonės, tarp jų keturios moterys ir du vaikai, žuvo per aviacijos reidus toliau į šiaurę esančiame Kafr Tacharimo mieste.

Per antskrydžius netrukus po vidurnakčio buvo bombarduoti trys gyvenamieji pastatai, vienas vietos vyriausybės pastatas ir stadionas, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.

Iš ryto gelbėjimo tarnybų darbuotojai dar traukė žmonių kūnus iš po griuvėsių.

„Čia stovėjo mano sesers namas. Ji ir jos duktė žuvo, kartu su dar viena šeima“, – sakė Abu Mohammadas.

„Čia nebuvo jokių kariškių. Visos karinės pozicijos yra už miesto“, – kalbėjo netekties sugniuždytas vyras.

Dar vienas vyras ir moteris žuvo Kafr Avido mieste, kuris buvo apšaudytas raketomis.

Idlibo provinciją kontroliuoja vadinamoji „Užkariavimo armija“ – aljansas, kurį sudaro sukilėlių grupės ir džihadistai, tarp kurių yra ir grupuotė „Fateh al-Sham Front“, persivadinusi iš „Al Nusra Front“, kai nutraukė ryšius su „al Qaeda“.

Pasak SOHR, ši šiaurės vakarų provincija pastarosiomis dienomis yra įnirtingai bombarduojama.

Nuo ketvirtadienio per tokius bombardavimus žuvo 44 civiliai, tarp kurių buvo ir 11 moterų, devyni vaikai ir vienas gelbėtojas.

Konfliktas Sirijoje prasidėjo 2011-ųjų kovą, kuomet kilę protestai prieš vyriausybę vėliau virto tikru pilietiniu karu tarp sukilėlių, vyriausybės pajėgų, kurdų ir džihadistų.