Pasaulyje

2021.10.17 18:13

Gydytojas: Saakašvilio sveikata prastėja

BNS2021.10.17 18:13

Jau 17 dienų kalėjimo kameroje bado streiką tęsiančio buvusio Sakartvelo prezidento Michailo Saakašvilio sveikatos būklė prastėja, sekmadienį žurnalistams pranešė jo asmeninis gydytojas Mikolozas Kipšidzė.

„Jo sveikatos būklė prastėja, kas buvo prognozuojama, tačiau Michailas Saakašvilis neketina nutraukti bado streiko ir morališkai yra stoiškas, – sakė gydytojas. – jam sunku judėti, veidas smarkiai išbalęs, tačiau skubios medicininės pagalbos jam nereikia.“

Kaip žinoma, M. Saakašvilis, Vieningojo nacionalinio judėjimo (VNJ) įkūrėjas, 2004–2013 metais dirbęs prezidento poste, slapta sugrįžo į Sakartvelą prieš spalio 2-ąją vykusius vietos valdžios rinkimus, bet netrukus buvo suimtas ir įkalintas.

Kalėjime eksprezidentas paskelbė bado streiką, ir dabar gydytojai reiškia susirūpinimą dėl blogėjančios jo sveikatos būklės.

Spalvingo charakterio provakarietiškų pažiūrų M. Saakašvilis 2018 metais Sakartvele buvo už akių nuteistas kalėti šešerius metus dėl įgaliojimų viršijimo. M. Saakašvilis savo ruožtu tuos kaltinimus atmeta ir vadina juos politiškai motyvuotais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt