Pasaulyje

2021.10.17 17:50

JAV gynybos sekretorius lankosi Juodosios jūros regione

ELTA2021.10.17 17:50

Jungtinių Valstijų gynybos sekretorius Lloydas Austinas sekmadienį išvyko į Juodosios jūros regioną, kuriame sieks sustiprinti draugystę su Rusijos spaudžiamomis šalimis ir padėkoti pastarosioms už jų indėlį į du dešimtmečius trukusį karą Afganistane.

L. Austinas lankysis Gruzijoje, Rumunijoje ir Ukrainoje, o spalio 21 ir 22 d. Briuselyje dalyvaus NATO gynybos ministrų susitikime.

„Siekiame užtikrinti ir sustiprinti šalių, esančių Rusijos agresijos priešakinėse linijose, suverenitetą“, - prieš kelionę žurnalistams sakė JAV pareigūnas.

Visos šios trys šalys sukasi NATO orbitoje: Rumunija yra visateisė narė, o Gruzija ir Ukraina - valstybės partnerės. Visos trys valstybės taip pat įsikūrusios palei Juodąją jūrą, kurioje Rusija siekia išplėsti savo įtaką ir užkirsti kelią NATO plėtrai.

Gynybos sekretorius ketina padėkoti šalims partnerėms už jų indėlį ir didelius nuostolius, patirtus kartu su koalicijos pajėgomis du dešimtmečius dalyvaujant kare Afganistane, iš kurio JAV paskubomis pasitraukė, perleisdamos šalies kontrolę Talibanui.

Gruzijoje L. Austinas planuoja susitikimą su ministru pirmininku Irakliu Garibašviliu ir gynybos ministru Džuanšeru Burčuladze. Anot gynybos sekretoriaus, pagrindinis šių susitikimų tikslas yra tęsti bendradarbiavimą gynybos srityje, nes šiemet baigiasi trejų metų JAV kariuomenės mokymo programa. Gruzija savo ruožtu tikisi, kad L. Austino vizitas padės jai siekti narystės NATO.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt