Naujienų srautas

Pasaulyje2016.10.24 16:14

Irako mieste nukauta dešimtys islamistų

ELTA 2016.10.24 16:14

Pirmadienį Irako saugumo pajėgos sustabdė „Islamo valstybės“ (IS) kovotojų vykdytą Kirkuko miesto puolimą. Per tris dienas trukusius susirėmimus žuvo 74 džihadistai, skelbia AFP, remdamasi provincijos gubernatoriaus pateikiamais duomenimis.  

„Ataka sustabdyta ir gyvenimas grįžo į savas vėžes“, – naujienų agentūrai AFP sakė Kirkuko provincijos gubernatorius Najmeddinas Karimas. „Saugumo pajėgos nukovė daugiau kaip 74 IS teroristus ir dar kelis sulaikė, įskaitant ir jų lyderį“, – teigė N. Karimas.

Anot N. Karimo, pirminiai džihadistų vadeivos parodymai patvirtino spėjimus, kad ankstų penktadienio rytą miestą užpuolė apie 100 kovotojų. Manoma, kad kai kurie užpuolikai miestą paliko šeštadienį, bet vėliau jiems teko susiremti su Irako saugumo pajėgomis į rytus nuo Kirkuko esančioje teritorijoje.

Mieste vykę susirėmimai tęsėsi tris dienas ir pareikalavo 46 žmonių, daugiausia saugumo pajėgų narių, gyvybių. Kurdų valdomame mieste visą tą laiką galiojo komendanto valanda.

Manoma, kad užpuolusi už 240 kilometrų į šiaurę nuo Bagdado, naftos turtingame regione įsikūrusį Kirkuką, IS mėgino nukreipti dėmesį nuo Mosulo. Pastarąjį miestą – paskutinę IS likusią tvirtovę Irake – mėgina išlaisvinti dešimtys tūkstančių Irako karių.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi