Pasaulyje

2021.10.16 23:50

Saudo Arabijos koalicija skelbia nukovusi 160 Jemeno sukilėlių

BNS2021.10.16 23:50

Jemeno vyriausybę remianti Saudo Arabijos vadovaujama koalicija šeštadienį paskelbė, kad per aviacijos smūgius į pietus nuo Maribo – karščiausiame pilietinio karo taške – nukovė 160 husių sukilėlių.

„Per pastarąsias 24 valandas sudavėme 32 smūgius... Abdijoje“, – sakoma Saudo Arabijos oficialiosios naujienų agentūros SPA pacituotame koalicijos pranešime. Jame nurodoma, kad „sunaikinta 11 karinių transporto priemonių ir eliminuota per 160 teroristinių elementų“.

Naujienų agentūra AFP šių pranešimų negalėjo patvirtinti.

Koalicija nurodo, kad nuo pirmadienio per mūšį už strategiškai svarbų Maribą nukauta daugiau kaip 700 Irano remiamų sukilėlių.

Maribo miestas yra paskutinė tarptautinės bendruomenės pripažįstamos vyriausybės tvirtovė šalies šiaurėje. Abdija yra už maždaug 100 km nuo Maribo.

Sukilėliai „po keturias savaites trukusios apsiausties“ dabar yra „Abdijos rajono centre“, AFP sakė šaltinis vyriausybinėse pajėgose.

Pasak jo, per pastarąsias 24 val. sukilėliai nužudė beveik 20 vyriausybinių pajėgų karių ir genčių narių, o dar 47 sužeidė.

Praėjusį mėnesį šiitų husių sukilėliams atnaujinus strategiškai svarbaus Maribo puolimą per susirėmimus ir oro smūgius žuvo šimtai Irano palaikomų sukilėlių ir vyriausybei ištikimų pajėgų narių.

Septynerius metus Jemeną niokojančiame konflikte dalyvauja Irano remiami husių sukilėliai, kovojantys su tarptautiniu mastu pripažįstama vyriausybe, kurią remia Saudo Arabijos vadovaujama karinė koalicija. Per tą laiką karas jau pareikalavo dešimčių tūkstančių gyvybių, o dar milijonus žmonių privertė palikti savo namus.

Ilgai rusenęs Jemeno konfliktas suintensyvėjo 2014 metais, kai husių sukilėliai užėmė dideles šalies teritorijas, įskaitant sostinę Saną.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt