Pasaulyje

2021.10.16 20:50

Irano teisėjas atmetė britės Zaghari-Ratcliffe apeliaciją dėl antros įkalinimo bausmės

BNS2021.10.16 20:50

Irano teisėjas atmetė Didžiosios Britanijos ir Irano pilietybę turinčios Nazanin Zaghari-Ratcliffe apeliaciją dėl antros jai paskirtos įkalinimo bausmės, šeštadienį pranešė jos šalininkai.

43 metų N. Zaghari-Ratcliffe buvo sulaikyta 2016 metais, kai iš Londono atvyko į Iraną atostogų. Tuo metu už brito ištekėjusi ir dabar jau septynerių metų dukrą turinti moteris dirbo projektų vadove žiniasklaidos organizacijos filantropiniame padalinyje „Thomson Reuters Foundation“.

Irane ji atliko penkerių metų įkalinimo bausmę, paskirtą už sąmokslą nuversti režimą, bet balandžio pabaigoje buvo nuteista dar metus kalėti už tai, kad 2009 metais dalyvavo mitinge priešais Irano ambasadą Londone. Jai buvo uždrausta metus išvykti iš šalies.

N. Zaghari-Ratcliffe advokatui Irane šeštadienį telefonu buvo pranešta, kad „apeliacija jos antroje byloje atmesta“, skelbiama jos šalininkų tviterio paskyroje „#Free Nazanin“.

Jos vyras Richardas Ratcliffe`as transliuotojui BBC sakė, jog žmoną „traumavo mintis, kad vėl reikės grįžti į kalėjimą“.

Pasak moters šalininkų, teisėjas apeliaciją atmetė be teismo posėdžio. Iranas, kaip įprasta, jokio oficialaus pranešimo nepaskelbė.

N. Zaghari-Ratcliffe yra ne vienintelis Irane laikomas Vakarų šalių pilietis. Teisių gynimo grupės tokius Irano veiksmus laiko įkaitų grobimo politika siekiant nuolaidų iš užsienio galių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt