Pasaulyje

2021.10.16 16:45

Rusija ragina ES derėtis dėl dujų krizės

ELTA2021.10.16 16:45

Rusija teigia, kad ateityje Europoje gali kilti nauja dujų krizė, todėl ragina ES lyderius sėsti prie derybų stalo, informuoja naujienų agentūra dpa.

„Neatmetu galimybės, kad tokia situacija gali vėl pasikartoti, – sako už energetiką atsakingas Rusijos vicepremjeras Aleksandras Novakas. – Mes pasirengę dialogui.“

Rusija tikina galinti tiekti daugiau dujų, bet, anot A. Novako, to nebuvo prašoma.

Vicepremjeras sako, kad Europos saugyklose trūksta 25 mln. kubinių metrų dujų ir dėl to „reikėtų ką nors daryti“.

Energetikos gigantė Rusija neigia savo atsakomybę dėl išaugusių kainų. Viceministras sako, kad šalis savo kontraktinius įsipareigojimus pilnai vykdo ir netgi padidino tiekimą pasaulinėms rinkoms 15 proc. palyginus su pernai metais.

Be to, 2021 m. Rusija pati suvartojo daugiau dujų nei anksčiau. A. Novakas aiškina, kad taip buvo dėl šaltos žiemos ir ekonomikos atsigavimo.

Neseniai Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ragino kuo greičiau paleisti „Nord Stream 2“ dujotiekį, kuriuo dujos iš Rusijos pasieks Vokietiją Baltijos jūros dugnu nutiestais vamzdžiais.

Pasak A. Novako, dujų tiekimas šiuo dujotiekiu sumažintų įtampą dujų rinkoje. „Nord Stream 2“ projektas jau baigtas, tačiau Vokietijos institucijos dar turi išduoti leidimą dujotiekio veikimui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt