Naujienų srautas

Pasaulyje2016.10.24 14:35

Vokietijoje prieglobsčio paprašė 35 Turkijos diplomatai ir jų šeimų nariai

ELTA 2016.10.24 14:35

Vokietijos VRM oficialiai patvirtino, kad po nesėkmingo pučo Turkijoje 35 žmonės su šios šalies diplomatiniais pasais paprašė prieglobsčio Vokietijos Federacinėje Respublikoje. Tai pirmadienį per spaudos konferenciją pareiškė ministerijos atstovas Johannesas Dimrothas.  

„Iš tikrųjų, Federalinės migracijos ir pabėgėlių reikalų žinybos duomenimis, iš viso 35 žmonės su diplomatiniais pasais pateikė prašymus“, – sakė jis. Anot pareigūno, „į šį skaičių įeina ir šeimų nariai“. „Noriu pažymėti, jog nėra procedūros, kuri leistų tvirtinti, kad tai – galutinis skaičius“, – pridūrė J. Dimrothas.

Anksčiau Vokietijos žiniasklaida pranešė, kad po mėginimo įvykdyti valstybės perversmą buvo anuliuoti aštuonių Turkijos ambasados Berlyne darbuotojų pasai. Mažiausiai trys diplomatai, tarp jų – karo atašė, paprašė prieglobsčio Vokietijoje.

Ankara juos įtaria galimais ryšiais su Jungtinėse Valstijose gyvenančio musulmonų pamokslininko Fethullah Guleno judėjimu. Turkijos vadovybė laiko F. Guleną vienu iš mėginimo įvykdyti karinį perversmą organizatorių.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi