Pasaulyje

2021.10.16 10:42

Mianmaro chuntos vadovas į ASEAN viršūnių susitikimą nekviečiamas

atnaujinta 19.06
BNS2021.10.16 10:42

Mianmaro chuntos vadovas nebus kviečiamas į artėjantį Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) viršūnių susitikimą, šeštadienį pranešė ši organizacija.

Šis retas nepritarimo Mianmaro valdantiesiems ženklas buvo parodytas didėjant susirūpinimui, ar karinė vyriausybė vykdys įsipareigojimus spręsti šalį apėmusią kruviną krizę.

ASEAN užsienio reikalų ministrai per penktadienį vakare surengtą neeilinį pasitarimą nusprendė, kad Minas Aungas Hlaingas nebus kviečiamas į spalio 26–28 dienomis vyksiantį viršūnių susitikimą, nurodė šiuo metu organizacijai pirmininkaujantis Brunėjus.

Nors šis blokas daugelio laikomas neturinčiu jokių realių galių, ASEAN pademonstravo tvirtą poziciją, kai Mianmaro chunta atmetė prašymus organizacijos specialiajam pasiuntiniui leisti susitikti su „visomis susijusiomis šalimis“. Ši frazė atrodo apimanti ir nuverstą Mianmaro civilę lyderę Aung San Suu Kyi.

ASEAN pranešime atkreipiamas dėmesys į „nepakankamą pažangą“ įgyvendinant penkių punktų planą, balandį sutartą su bloko lyderiais, siekiant užbaigti Mianmarą apėmusį chaosą po vasarį įvykusio karinio perversmo. Kai kurios ASEAN narės rekomendavo „suteikti Mianmarui erdvės atkurti savo vidaus reikalus ir sugrąžinti gyvenimą į įprastas vėžes“.

Taip pat buvo nuspręsta į viršūnių susitikimą „pakviesti Mianmaro nepolitinį atstovą“, nors ir „buvo atsižvelgta į Mianmaro atstovo išsakytas abejones“, pažymėjo ASEAN.

Mianmaro chunta „itin nusivylusi“ ASEAN ignoravimu

Mianmaro chunta šeštadienį paskelbė, kad yra „itin nusivylusi“ Pietryčių Azijos valstybių asociacijos (ASEAN) sprendimu į savo būsimą viršūnių susitikimą nepakviesti chuntos lyderio Mino Aungo Hlaingo.

Šį retą nepritarimo Mianmaro valdantiesiems ženklą ASEAN parodė didėjant susirūpinimui, ar karinė vyriausybė vykdys įsipareigojimus spręsti šalį apėmusią kruviną krizę.

„Mianmaras itin nusivylęs ir griežtai paprieštaravo [ASEAN] skubaus užsienio reikalų ministrų susitikimo rezultatams, nes diskusijos vyko ir sprendimas atstovavimo Mianmarui klausimu buvo priimtas be konsensuso ir prieštaravo ASEAN tikslams“, – sakoma Mianmaro užsienio reikalų ministerijos pareiškime.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt