Pasaulyje

2021.10.16 09:53

ES diplomatijos vadovas: baigėsi nesantaika su JAV dėl Prancūzijos povandeninių laivų

ELTA2021.10.16 09:53

Dar prieš mėnesį Prancūzija niršo ant JAV nes prarado vertingą povandeninių laivų pardavimo Australijai kontraktą. Tačiau penktadienį Europos Sąjungos vyriausiasis įgaliotinis užsienio reikalams ir saugumo politikai Josepas Borrellis pareiškė, kad nesantaika baigėsi, informuoja AFP.

„Nebūsime mazochistai ir dar kartą savo problemų primygtinai nepabrėšime. Tai buvo incidentas, buvo šioks toks nesusipratimas, trūko susikalbėjimo. Tačiau viskas – tai baigta, judėkime į priekį“, – pareiškė Vašingtone besilankantis ES diplomatijos vadovas.

Rugsėjį Prancūzija apkaltino JAV apgaule, o Australiją „dūriu į nugarą“ ir atšaukė savo ambasadorius po to, kai Australija nusprendė nebepirkti prancūziškų konvencinių povandeninių laivų už dešimtis milijardų JAV dolerių.

Australija pareiškė nusprendusi įsigyti atominius povandeninius laivus dėl augančios įtampos su Kinija ir užsitikrino teisę į technologijas naujame trišaliame susitarime su JAV ir Jungtine Karalyste.

Įtampa tarp JAV ir Prancūzijos atslūgo po JAV prezidento Joe Bideno ir Prancūzijos prezidento Emmanuelio Macrono pokalbio telefonu. J. Bidenas pripažino, kad JAV su istorine partnere Prancūzija galėjo bendrauti geriau.

Tuo metu J. Borrellis išreiškė solidarumą su Prancūzija, kuri drauge su Vokietija yra viena galingiausių iš 27 ES valstybių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt