Pasaulyje

2016.10.24 13:20

Vokietijos užsienio reikalų ministras: ES gali žlugti

DELFI.lt 2016.10.24 13:20

Vokietijos užsienio reikalų ministras Frankas Walteris Steinmeieris neatmeta Europos Sąjungos subyrėjimo galimybės. Ankstesni metai „negailestingai parodė, kad akivaizdūs dalykai, kurie dešimtmečiais buvo suvokiami kaip duotybė, sukėlė abejones“, sakė jis interviu leidiniui „Sueddeutsche Zeitung“.

„Finansinė krizė, į Europą vykstančių pabėgėlių bangos, taip pat šokas dėl Didžiosios Britanijos referendumo pastūmė Europą į didelės turbulencijos zoną“, – aiškino F. W. Steinmeieris. Pasak jo, dabar „dešinieji populistai pabandys pasinaudoti situacija ir susirinkti balsų iš tariamai prasidedančio ES žlugimo“.

„Dabar net patys ištikimiausi Europos šalininkai mato, kad mes iš naujo turime įtikint žmones. Ir jeigu mes nežinosime, kaip vertinti ES, ji žlugs“, – pridūrė F. W. Steinmeieris.

Todėl Vokietijos užsienio reikalų ministras planuoja inicijuoti projektą, kurio metu su visuomene bus aptartos Europos Sąjungos perspektyvos. „Mes norime išgirsti kritiką, kad suprastume, kas su Europa gerai ir kas negerai“, – sakė F. W. Steinmeieris.